POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

Aktualizováno 24.08.2018

Hříšný tanec
Zdroj: facebook.com

Je to neuvěřitelné, ale legendární taneční film Hříšný tanec byl natočen přesně před 30 lety, tedy v roce 1987. Jak dnes vypadá a co dělá hlavní hvězda filmu – Jennifer Grey?

Hříšný tanec se stal kultovní záležitostí a neexistuje snad osoba, která by neznala legendární hlášku „Baby nebude sedět v koutě“. Děj filmu, odehrávající se na začátku 60. let, mapuje prostředí horského rekreačního komplexu. Jednoho večera sedmnáctiletá Francis potká jednoho ze zaměstnanců komplexu, kterému pomůže s melouny. Jako dívka ze slušné rodiny se dostane do úplně nového prostředí a zažije pořádně nabité léto. Herecké začátky Jennifer Grey, která ve filmu ztvárnila hlavní roli Baby, nebyly snadné. O roli Baby měla původně zájem i Sarrah Jessica Parker, která se později proslavila především v seriálu Sex ve městě!

Zdroj: facebook.com

Jennifer pochází z umělecké rodiny a není divu že i z ní samotné se stala herečka. Její matka byla herečka a tanečnice a otec hrál a zpíval – v roce 1972 za svůj výkon ve filmu Kabaret dokonce získal Oscara. To se sice Jennifer zatím nepodařilo, ale herectví na hřebík rozhodně nepověsila! Podívejte se, jak vypadá dnes!

Jako dcera slavného otce nebyla několikrát obsazena do filmu. Podle agentů prý nevyhovovala výškou nebo věkem. Tyto výmluvy jim ale dlouho nevydržely a po několika letech snažení a konkurzů všem Jennifer vypálila rybník. V roce 1987 byla obsazena do hlavní role ve filmu Hříšný tanec. Tady ztvárnila Frances Housemanovou přezdívanou Baby, která je s rodinou na dovolené v horách a zamiluje se do místního tanečníka, kterého hraje Patrik Swazey. Jennifer ve filmu mohla ukázat i své taneční schopnosti a ani v legendární scéně se zvedačkou nepotřebovala dublerku.

Oblíbený film z konce 80. let se dočkal i svého nového zpracování, film má premiéru koncem května 2017. Bude o 80 minut delší než původní Hříšný tanec. Na výrobě filmu se mimo jiné podílela scénáristka původního Hříšného tance Jessica Sharze. Objeví se zde nová hudební čísla a přidané scény, které by se měly co nejvíce nést v duchu povodního filmu. Stejně jako kultovní film se i nový remake bude odehrávat v hotelu v pohoří Catskill na východě USA.

V době natáčení Hříšného tance bylo Jennifer 27 let, tedy o 10 let více než filmové Baby. Fimovou dvojici ztvárnila společně s Patrickem Swazyem. Místo něho měl být do filmu původně obsazen Val Kilmer, ten se ale role vzdal. Zdá se, že udělal životní chybu a Swazyeho tak film proslavil. Herečka se svěřila, že ona a Patrick byli naprostými protiklady. „Byl to skvělý tanečník a ničeho se nebál,“ popsala Jennifer Patricka, který zemřel v roce 2009 po boji se zákeřnou rakovinou.
Zdroj: facebook.com

Zajímavostí je, že scéna, kdy Johny sjíždí rukou po podpaží Baby která se nemůže ubránit smíchu původně ve scénáři vůbec nebyla. Naštvaní Johnyho (Patricka Swayzeho) je reálné a právě proto, že vše vypadalo realisticky se režisér rozhodl záběry nakonec do filmu dát.


Ve svých 57 letech je Jennifer stále aktivní herečkou. Naposledy v roce 2014 natočila romantickou sci-fi komedii In Your Eyes. Aktuálně natáčí drama Untogether, kde ji můžeme vidět po boku Jamieho Dornana, hvězdy 50 odstínů šedi. Film by měl mít premiéru ještě letos.

 


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5: Proč hvězdným herečkám zbyly oči pro pláč? Šest dní, sedm nocí byl s Harrisonem Fordem někdo jiný

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!


Novinky z NOVY