JE V TOM POSTEL. Zdravá vězenkyně se nechala přeložit na oddělení s poruchami osobnosti. Proč? To by vás nikdy nenapadlo!

Aktualizováno 12.06.2017

Holky pod zámkem
Zdroj: TV Nova

Libuše (56) si svůj trest odpykává na oddělení pro odsouzené, které někoho napadly nebo mají psychické poruchy. Z téměř devíti let za mřížemi jí ještě několik zbývá. Proč sedí zrovna na tomto oddělení? Její důvod vás překvapí!

Vězeňská služba o odsouzené Libuši říká, že je pracovně nezařaditelná a všudybílek, který musí vědět úplně všechno. Soud jí za finanční úniky ve výši bezmála čtyř a půl milionu korun vyměřil osm let a jedenáct měsíců. Na Oddělení pro výkon trestu odsouzených žen s poruchami duševními a poruchami chování by si svůj trest chtěl odsedět asi jen málokdo. Proč se sem Libuše nechala přeložit?

Zdroj: TV Nova

Její důvod je mnohem jednoduší, než by si kdokoliv mohl představoval. Jde totiž o jediné oddělení v České republice, kde si dle Libušiných slov mohou ženy lehnout do postele přes den, když jsou unavené. Takový ústupek totiž jinde nepřichází v úvahu! Na jiných odděleních mají ženy budíček v 5:00 ráno a pak celý den buďto pracují, nebo něco tvoří, ležet mají zakázáno. Nejhorším místem, kde se dokonce postele připoutávají řetězy ke stěně, je strašák všech zlobivých žen, které nerespektují pravidla věznice!

Zdroj: TV Nova

HROZBA JMÉNEM DÍRA. Podívejte se na místo, které děsí všechny zlobivé ženy

Libuše sdílí celu s Margitou, která se již několikrát pokusila o sebevraždu. Jaké to pro Libuši je, dívat se celé dny na dívku, kterou nebaví život? Jaký vztah spolu mají a jak si krátí dlouhé chvíle dnů za mřížemi?

Zdroj: TV Nova

Odpovědi na tyto otázky najdete už v sobotu 13. 5. v 11:55 v reportáži v pořadu Volejte Novu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NEPŘÍJEMNÉ PRAKTIKY: Jak probíhají hloubkové kontroly v ženských věznicích? Pěkné to není!

MATKA ČTYŘ DĚTÍ za mřížemi: Co jí zničilo život? Stačil jediný nerozvážný čin!


Novinky z NOVY