Chyby i zajímavosti filmu Ten svetr si nesvlíkej: Kdo z hrdinů prožil na place opravdovou lásku?

Aktualizováno 11.06.2017

Galerie: Ten svetr si nesvlíkej - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Dlouholeté spořádané manželství Novákových je ohroženo, když se objeví zpráva o nemanželském dítěti hlavy rodiny. Je to ale vážně pravda? Jak se zachovat v takto těžké životní situací nám s lehkostí a humorem poradí Petr Nárožný a Iva Janžurová. Co vše se během natáčení odehrálo?

Zodpovědný až puntičkářský otec od rodiny pán Novák (Petr Nárožný) musí jet na dovolenou. Poukaz do lázní má z práce a tak „před odpočinkem není úniku“. Denně volá domů, aby mohl alespoň takto na dálku kontrolovat chod své rodiny. Ten je ale vážně narušen nečekanou zprávou – rodina dostane dopis o nemanželském dítěti, které se nachází v dětském domově. Jak se správně zachovat v takto choulostivé situaci? A mají takové situace vůbec nějaké „správné“ řešení? Tím se už zabývá oblíbený český snímek.Řádění v lázních, první láska i vážná nemoc – co všechno se během natáčení této české komedie odehrálo? Čtěte TOP 9 zajímavostí z filmu Ten svetr si nesvlíkej:


1. Snímek se točil převážně v Praze v Letenských sadech a také ve Františkových lázních. 

 
2. Trio hereček Zázvorková, Janžurová a Bydžovská si zahrálo ve stejných rolích babičky, matky a dcery také ve filmu Jestli jednou odejdu (1985).

 
3. Film byl natočen na motivy divadelní hry Domov v havárii (Ó domove, domove, sladký a jediný) od Blanky Jiráskové. V 80. letech slavila tato hra velký úspěch v pražském Divadle na Vinohradech.

Zdroj: Archiv TV Nova

 
4. Hned na začátku filmu, ještě před titulky, jedou Míša (Zuzana Bydžovská) s Tomášem (Miroslav Vladyka) po eskalátorech v metru. Netuší ale, že ze schodů jedoucích opačným směrem je pozoruje babička (Stella Zázvorková). Při detailním záběru si ale můžeme všimnout, že oboje schody mají zeď na stejné straně.

 
5. Ve scéně, když babička přijede k hlavním hrdinům na návštěvu a zvoní u dveří, můžeme jasně vidět, že ve dveřích je kukátko. Když ale pan Novák (Petr Nárožný) za babičkou dveře zevnitř bytu zavírá, již v nich žádné kukátko není.

 
6. Na premiéře filmu si herečka Karolína Slunečková (která ztvárnila Alenu Hornovou) stěžovala, že ji trápí bolest na hrudi, ale že s tím nechce jit za doktory. Bohužel se ukázalo, že má rakovinu plic. Dva roky nato Slunéčková zemřela ve věku devětačtyřiceti let.

 
7. Že to mladému páru v podání Zuzany Bydžovské a Miroslava Vladyky ve filmu moc slušelo? Povídá se, že to mezi nimi jiskřilo nejen na place, ale i v reálném životě. Nikdy to nepřiznali, byli ale pořád spolu. Na natáčení i po natáčení vždy odcházeli společně, často je někdo ze štábu zahlédl, jak se drží za ruce...

Zdroj: Archiv TV Nova

 
8. Teď už si nikdo z nás nedokáže představit tatínka Nováka jinak, než v podání Petra Nárožného. Původně ho ale měl hrát Jiří Kodet! Režisérovi Zdeňku Míkovi se ale Petr Nárožný natolik líbil ve filmu Páni kluci, že se rozhodl ho do filmu obsadit i přesto, že do té doby hrál spíše drobnější role. A vyplatilo se! 

 
9.  Že Jiří Krampol, který ztvárnil spolubydlícího hlavního hrdiny proutníka Pepu, je zde k nepřehlédnutí? Podle slov samotného herce mu šla role vážně od ruky, protože v té době byl čerstvě rozvedený, a tak si užíval svobody plnými doušky.
 

Českou komedii Ten svetr si nesvlíkej sledujte v neděli 14. května od 15.50 na TV Nova. A v repríze v úterý 16. května od 16.35 na Nova Cinema!

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZA HUMNY JE DRAK: Od první klapky slavné pohádky uplynulo 35 let! Jak dnes vypadá Uhlířova dcera?

ZAJÍMAVOSTI o filmu Marečku, podejte mi pero: Hliník si vysloužil pamětní desku!

TOP ZAJÍMAVOSTI Obecné školy: Sníh v létě i fotografie tajemného bratra Zdeňka Svěráka!

2 zámky, 1 hrad i skalní města. Poznali jste místa, kde se natáčela pohádka Princ a Večernice?

 


Novinky z NOVY