Má Michaela šanci dostat se domů před uplynutím trestu? 

Aktualizováno 10.06.2017


Každý věří, že odolá zlu. Když ale podlehne, musí si svůj trest odpykat, mnohdy ve věznicích s tvrdým dozorem. Režim věznice má nepsaná pravidla přežití a pokud se chtějí trestankyně dostat ven dřív,e musí splnit určitou podmínku.

Dnes to odstartovalo! Druhá série časosběrného dokumentu Holky pod zámkem na Nově. A že se bylo na co dívat, celý dokument je přímo nabitý silnými příběhy. Ve Velkých Přílepech si svůj trest odpykává i podnikatelka Michaela, která má doma syna. Ten se po jejím nečekaném zatčení musel postarat o prosperující firmu! Má tato žena, která už na první pohled do vězeňského prostředí nepatří, šanci dostat se na svobodu ještě před uplynutím trestu?

Zdroj: TV Nova

Nejdůležitější je nalézt lítost a pochopit podstatu svého trestného činu. Alespoň to tvrdí výkonná producentka dokumentu Tereza Krejčí. Aby totiž ženy mohly požádat o podmínečné propuštění, musí psycholog vyhodnotit, že si dotyčné svoji vinu uvědomují, a může tak dojít k jejich polepšení. Taková žádost lze podat po třetině a polovině trestu. Ženám to tak dává naději, že jim vězení umožní, změnit se. V prvním díle mohli diváci slyšet, jak se Michaelin syn svěřuje, že velkou naději vkládá v podmínečné propuštění své mámy. Jenže to vůbec není jednoduché...

Zdroj: TV Nova

Producenkta dokumentu přiznává, že většina žen sklouzla na druhou stranu zákona díky užíváním drog. Většina z nich si ani nedokáže připustit, že páchaly trestný čin. Jak si ale Michaela může uvědomit svůj čin, když vlastně nic neudělala? Vzala na sebe partnerovu nehodu.

Zdroj: TV Nova

Jak to s Míšou dopadne a zda ji skutečně soud v její žádosti vyhoví, uvidíte už v dalším díle dokumentu Holky pod zámkem.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEPŘÍJEMNÉ PRAKTIKY: Jak probíhají hloubkové kontroly v ženských věznicích? Pěkné to není!

MATKA ČTYŘ DĚTÍ za mřížemi: Co jí zničilo život? Stačil jediný nerozvážný čin!


Novinky z NOVY