ZÁKULISÍ FILMU NA VLÁSKU: Velký věkový rozdíl hlavních hrdinů a složité vytváření hlavní postavy!

Aktualizováno 04.06.2017

Galerie: Na vlásku - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Každá správná princezna má sedět ve věži nebo v zámku a čekat na svého prince. Co se ale stane, když princezna svou věž opustí a vydá se za svým snem?

Zlaté vlasy mlaďoučké Lociky mají nevídanou moc – dokážou omlazovat i léčit nemocné či zraněné. A takový dar je potřeba chránit. Proto krásná Locika nikdy neopustila svou věž a celý život strávila pod přísným dohledem své matky Gothel. Nebo to si alespoň myslela.

Už mnoho let pátrají krála královna po své ztracené dceři. Aby ztracená princezna našla cestu domu, vypouštějí král, královna i všechny obyvatele města každý rok létající lampiony. Celý svůj život je Locika sleduje z okna a sní o tom, že přijde na to, odkud jsou a proč se objevují každý rok v jeden a tentýž den – na její narozeniny. Může to mít nějakou souvislost? Odvážná Locika tomu hodlá přijít na kloub a po cestě zažije spoustu dobrodružství!

Jak probíhala tvorba jednoho z nejúspěšnějších animovaných filmu studia Walt Disney? Čtěte TOP 10 zajímavostí pohádky Na vlásku:

1. Animovaný film Na vlásku je natočený na motivy pohádky bratří Grimmů Locika a jedná se o jubilejní 50. celovečerní disneyovku.

2. Podle tvůrců filmu je Flynnovi Rychlíkovi okolo šestadvaceti let, zatímco Locika teprve oslavila své osmnáctiny, takže je o osm let mladší. V historii disneyovských animáků se jedná o pohádkový pár s největším věkovým rozdílem.

3. V obrovské taneční scéně a scéně s lucernami je zobrazen obrovský dav – přes 3000 lidí. Pro studio Walt Disney to byla největší scéna s animovanými postavami vůbec. Během scény s lucernami lidí vypustí do vzduchu celkem 45 tisíc lampiónů. To musely dostat počítače grafiků pořádně zabrat!

4. Na vytváření postavy Flynna se podílely všechny zaměstnankyně studia Walt Disney. Jejích cílem bylo odhlasovat barvu vlasů, očí, jeho výšku, šířku ramen a vše ostatní. Timto způsobem chtělo studio vytvořit opravdového hezouna – idola všech žen.

5. Kouzelné vlasy Lociky měří 21 metrů – při této délce by vážily přes 47 kilogramů. To by musela být pořádný silák, aby zvládla, tak jako ve filmu, tak lehounce pobíhat po okolí.

Zdroj: Archiv TV Nova

6. Pozorný divák se všimne, že Locika je po celou dobu filmu bosá.

7. Hlavní postavy filmu, tedy Flynna Rychlíka (skutečným jménem Evžen Houžvička) a princeznu Lociku můžeme spatřit i v další pohádce od Walta Disneye – v animovaném filmu Ledové království (2013) dorazí na korunovací Elsy.

8. Původně měl Flynna Rychlíka dabovat Vojta Dyk. Ten ale kvůli pracovní vytíženosti musel nakonec nabídku odmítnout. A tak hlavnímu hrdinovi propůjčili svůj hlas Vojta Kotek. Matičku Gothel v češtině nadobavala i nazpívala zpěvačka Helena Vondráčková.

9. Po dlouhodobém výzkumu došlo studio Walt Disney k závěru, že princeznovské motivy odrazují mužskou (či chlapeckou) část publika. Novou pohádkou chtěli oslovit děti obou pohlaví, a tak změnili název filmu z původního Locika na Tangled (česky Na vlásku) a namísto pohádky jej prezentovali jako kreslenou dobrodružnou komedii. Také v první upoutávce je víc scén s Flynnem než s Locikou.

Zdroj: Archiv TV Nova

10. Ve filmu Na vlásku zazní celkem pět nových skladeb od osminásobného držitele Oscara – skladatele Alana Menkena, který složil mimo jiné hudbu například k filmům Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Aladdin či Pocahontas. U filmu Na vlásku se Alan Menken nechal údajně inspirovat rockovými nahrávkami z šedesátých let.

Film o dobrodružstvích odvážné Lociky Na vlásku můžete sledovat v pondělí od 18.00 na Nova Cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nečekané komplikace natáčení prvních Pirátů z Karibiku: Požár na place, mořská nemoc i herečka v zácpě!

DĚSIVÁ ANGELINA JOLIE: Proč ve filmu Zloba – Královna černé magie musela hrát její vlastní dcera?


Novinky z NOVY