Eddie Murphy jako Zamilovaný profesor: Kolik rolí ve filmu ztvárnil a jaký dopad měly vtipy o zadnicích?

Aktualizováno 27.05.2017

GALERIE: Zamilovaný profesor - 6
Zdroj: Archiv TV Nova

Dokáže jeden herec ztvárnit hned několik rolí v jednom filmu? Věřte, že ano! V této bláznivé komedii uvidíme Eddieho Murphyho v roli bláznivého profesora, samolibého svůdníka i ustarané babičky!

Profesor Klump (Eddie Murphy) je laskavý, nadaný a velice chytrý. Celý svůj život strávil na univerzitě, kde mohl všechny ohromovat svým intelektem a nestydět se tolik za svou mohutnější postavu. Když však do pedagogického sboru nastoupí krásná Carla, začne mít Klump deprese. Myslí si, že kvůli své postavě krásnou Carlu nikdy nezíská. Jak ale shodit přebytečná kila? Zoufalý profesor se rozhodné pro zoufalý čin – vyzkouší preparát na hubnutí, který ale ještě neprošel všemi povinnými testy. Přípravek ale zafunguje a plachý profesor se změní na vtipného, hezkého, ale také dost arogantního svůdníka. Spolu s jeho vzhledem se totiž mění i jeho dobromyslná povaha!

Natáčení této bláznivé komedie doprovázela celá řada zajímavostí. Víte o nich?

1. Film je remakem stejnojmenné sci-fi komedie z roku 1963. Režisér původního snímku Jerry Lewis se zúčastnil natáčení remaku jako producent.

2. Ve scéně, kdy profesor Klump ihned po lekci otevře šuplík svého stolu, zjistíme, že tam má schovanou čokoládovou tyčinku Snickers. Ve Velké Británii pomocí digitální technologie tuto čokoládu „vyměnili“ za místní pamlsek Chocky.

3. Dean Richmond, děkan univerzity, kde pracuje profesor Klump, byl pojmenován na počest scenáristy původní verze filmu z roku 1963.

4. Otec profesora Klumpa zmiňuje, že vždy chtěl, aby jeho syn studoval a nedopadl jako jeho vlastní tatínek. Ten byl policistou a zemřel v akci, když synovi bylo pouhých osm let. Tento příběh není smyšlený – přesně takto přišel o otce Eddie Murphy.

5. Eddie Murphy si zahrál ve filmu celkem šest postav – hlavního hrdinu profesora Klumpa, jeho otce a matku (Cletuse Klumpa a Annu Perl Klump), jeho babičku (Idu May Klump), jeho bratra (Ernieho Klumpa) a Lance Perkinse. Za svůj výkon byl nominován na Zlatý glóbus.

6. Aby se mohl Eddie Murphy takto měnit, musel trávit v maskérně čtyři hodiny – tři hodiny ráno, aby ho maskéři nalíčili, a další hodinu večer – aby mu odstranili make-up.

7. Maskéři Rick Baker a David LeRoy Anderson získali Oscara a cenu BAFTA za nejlepší make-up a masky.

8. Jerry Lewis si měl ve filmu střihnout menší cameo, nakonec ale odmítl s tím, že nesouhlasí s počtem vtipů o prdění a zadcích, který byl ve scénáři.

9. Je to první film Eddieho Murphyho z 90. let, co vydělal přes 100 milionů dolarů.

10. Jedná se o první remake filmů z 60. let, co natočil Eddie Murphy. V roce 1998 natočil další  – komedii Dr. Dolittle. O několik let později natočil sequel obou komedii. Původní verze z 60. let ale pokračování neměly.
 

Film Zamilovaný profesor můžete sledovat v pondělí 1. května v 15:45 na TV Nova nebo v repríze v úterý 2. května od 12:20 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 filmu Záměna aneb jak Eddie Murphy k penězům přišel

TOP 10 filmu Policajt ze San Francisca: Hlavní herecká hvězda v ohrožení života! Co se během natáčení stalo?


Novinky z NOVY