ZÁKULISÍ BOXERSKÉHO DRAMA BOJOVNÍK: Drsný trénink na roli i tragická letecká nehoda!

Aktualizováno 27.05.2017

Bojovník
Zdroj: Archiv TV Nova

Sonda do nitra boxera, který prodělává očistu duše. Charismatický Jake Gyllenhaal nejprve natočil schizofrenického Donnieho Darka, aby pak zkrotil horu, a nakonec se z něho stal nástupce Rockyho! Věděli jste však, že původně měl dostat hlavní roli známý raper?

Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. Navzdory úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil, a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět.

 

Přečtě si deset zajímavostí z filmu, které vás jistě překvapí!


1) Na závěr filmu můžete postřehnout větu: "In Memory of Our Friend James Horner", tedy na památku Jamese Hornera, který složil hudbu k filmu a zemřel při letecké havárii před jeho uvedením do kin

 
2) Popis boxera od autora scénáře jasně ukázal na Eminema, později však bylo rozhodnuto, že titulní roli boxera Billyho Hopea ztvární Jake Gyllenhaal. O hlavní roli se také ucházeli Ryan Gosling, Bradley Cooper a Jeremy Renner.


3) Film byl původně plánovaný jako neoficiální pokračovaní snímku 8. míle (2002), kde si měl svojí úlohu zopakovat Eminem. Kvůli změně scénáře se od toho záměru nakonec upustilo


4) Hlavní postava má přezdívku Southpaw (Jižní tlapa). Tu nosil už v roce 1976 Rocky Balboa (Sylvester Stallone) ve filmu Rocky (1976)


5) Eminem nakonec zůstal ve filmu v rámci hudební složky, jeho duet s Gwen Stefani Kings Never Die vyšel i na filmovém CD.

 

 

6) Tvůrci donutili Jakea Gyllenhaala, aby zhubnul 14 kilo a následně musel nabrat 7 kg čisté svaloviny. Toho dosáhnul tak, že cvičil dvakrát denně sedm dní v týdnu!


7) Poté co je Maureen (Rachel McAdams) postřelena, jí kvůli vnitřnímu krvácení teče krev z úst. V detailních záběrech na její obličej má však náhle pusu čistou, beze stopy od krve. Když se kamera po střihu oddálí, má ústa opět krvavá.

 
8) V některých záběrech bojových scén můžete vidět kamaramany natáčet s kamerami značky Arri Alexa. Tento druh kamer se nikdy nepoužívá při natáčení sportovních akcí, takže se jedná o filmové kameramany natáčející tento film. To je ale vychytávka!

 
9) Při scéně na začátku filmu v manželské ložnici jsou vidět reproduktory Bose SoundTouch 20 spolupracující s wi-fi. Na nich ovšem svítí oranžové světlo, což znamená, že k wi-fi připojené nejsou a nemůžou přehrávat hudbu. Ta je v této scéně přesto slyšet.


10) Během zápasu kde Billy (Jake Gyllenhaal) obhajuje svůj titul, je zraněno jeho levé oko a naplní se krví. Po souboji mluví k novinářům, ale jeho oko už vůbec není krvavé. V následující scéně je jeho oko opět zakrvácené.

 

Film Bojovník (Southpaw) můžete sledovat online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam online na Voyo.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Na samotě u lesa po 41 letech: Chalupu dědy Komárka nepoznáte! Jak DNES vypadá?

PĚT PŘÍBĚHŮ z neúprosného života: Bolesti, kolaps i těžká diagnóza dítěte. Pomozte jedné z vás ke štěstí! Hlasujte

 

 


Novinky z NOVY