Příběh druhý: Filip Korostenski (Cena Michala Velíška)

Aktualizováno 29.05.2014

Filip Korostenski

Chladné říjnové ráno. Auta stojí na frekventované křižovatce v centru Českých Budějovic. Jedním z řidičů je i Filip Korostenski. Zahlédne černý mercedes, který se od viaduktu neovladatelně řítí k obrubníku. Korostenski vyběhne ze svého vozu a míří k protijedoucímu mercedesu...

Otevřeným oknem skáče do vozu. Přes bezvládné tělo řidičky se snaží dosáhnout k volantu na ruční brzdu. Rychle si uvědomí, že u tohoto typu vozidla je u nohou. Než se k ní dostane, narazí mercedes do dvou aut a dobržďuje o nejbližší dům. Korostenski volá záchranku, pak sklopí řidičce sedačku a povoluje bezpečnostní pás. V šoku si ani neuvědomí, že žena je v pokročilém stadiu těhotenství.

Jedenatřicetiletý Filip Korostenski podniká v oblasti odtahu a vyprošťování osobních a nákladních automobilů a autobusů, takže dobře ví, co se někdy na našich silnicích děje. Svou duchapřítomnou pohotovostí, zúčastněností a statečností tak zabránil velké dopravní nehodě a zřejmě mnoha těžkým zraněním. V prvé řadě ale zachránil hned dva lidské životy: matky a dítěte.


Více o projektu Cena Michala Velíška na www.nadace-adra.cz.

Reportáž o Filipu Korostenskim uvidíte na www.tn.cz.


Nova.cz, Nina Chovancová

Novinky z NOVY