TOP 10 filmu Blbý a blbější: Hlavní herecká hvězda odmítla natočit konec filmu! A jak to bylo s improvizací?

Aktualizováno 05.05.2017

Blbý a blbější

Jedna z nejlepších, nebo nejtrapnějších komedií všech dob? To nikdy nedokázali říct ani její herecké hvězdy Jim Carrey (blbější) a Jeff Daniels (blbý), kteří jsou ve filmu tak trapní, až to je vtipné...

Blbý a blbější je komedie o dvou kamarádech, kteří si šetří na obchod s červy. Poté však kvůli smůle a vlastní hlouposti přijdou o zaměstnání a vydávají se napříč Amerikou, aby odevzdali původní majitelce její ztracený kufřík plný peněz. Na dobrodružné cestě jim bude v patách dvojice zločinců, kterým kufřík nic netušící Harry a Lloyd ukradli...


Co na natáčení filmu (a tak trochu i po něm) bylo nejzajímavějšího?

1. Když jsou Harry (Jeff Daniels) a Lloyd (Jim Carrey) v autě, Lloyd se ptá, jestli Harry chce slyšet nejvíce nepříjemný zvuk na světě. Tato hláška ve scénáři původně vůbec nebyla (poznáte podle výrazu Jeffa).
 

2. Jim Carrey se podílel na scénáři a některé scény dokonce upravoval a přepisoval.


3. Dustin Hoffman po premiéře filmu zavolal Jimu Carreymu a řekl mu, že vztah, který mezi sebou herci měli, byl jeden z nejskutečnějších přátelských vztahů, které kdy ve filmu viděl.


4. Během natáčení filmu se do sebe zamilovali Jim Carrey a herečka Lauren Holly. O dva roky později se vzali. Manželství však vydrželo pouze rok.


5. Roli Loyda odmítly i herecké hvězdy Steve Martin Martin Short!


6. Jeff Daniels údajně získal roli díky tomu, že si ho společnost Farelly Brothers pamatovala z reklamy.


7. Unikátní psí automobil je ve skutečnosti Ford Econoline 1984.


8. V barové scéně Lloyd (Jim Carrey) zakřičí: „To je skvělé. My jsme přistáli na měsíci!“ Jedná se o čistou improvizaci.


9. Jim Carrey
odmítal natočit náhradní konec filmu.


10. V roce 2000 zvolili čtenáři časopisu Total film snímek jako pátou nejlepší komedii všech dob.Komedii Blbý a blbější můžete sledovat  v neděli 9. dubna od 12:15 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

BLBÝ A BLBĚJŠÍ! Jak vypadají herci po 20 letech od natáčení? FOTO

Komik Jim Carrey změnil radikálně image. A není to kvůli roli! Sluší mu to jako starci?


Novinky z NOVY