TOP 3: I geniální Spielbergův film Zachraňte vojína Ryana má zásadní chyby. Všimli jste si jich?

Aktualizováno 22.04.2017

Zachraňte vojína Ryana
Zdroj: Oficiální zdroj

Zachraňte vojína Ryana je jedním z nejznámějších válečných dramat. K základní výbavě každého vojáka samozřejmě patří jeho zbraň. Co ale doposud zbraně neumí, přestože nám to filmaři ukazují?

Hvězdně obsazené drama režiséra Stevena Spielberga vypráví silný příběh poskládaný ze vzpomínek vojína Ryana (Matt Damon). Ten se odehrává během druhé světové války, kdy se válečná jednotka kapitána Millera (Tom Hanks) vyloďuje 6. června 1944 v Normandii, kde posléze přijímá nelehký úkol - najít ztraceného vojína Ryana. Neznámé území s německými vojsky v zádech ale skrývá mnohá nebezpečí.


TOP 3: Jaké chyby udělali tvůrci filmu? Týkají se hlavně zbraní


U válečného dramatu jsou akční scény se zbraněmi neopomenutelné a autoři filmu si s nimi hodně vyhrají. V některých případech je ale snaha o originální bojovou scénu natolik velká, že se zcela zapomíná na skutečnou realitu.

Filmaři tak, mnohdy nevědomky, vytvářejí zcela nové vlastnosti použitých zbraní, které bychom v reálu rozhodně nenašli.

1. Jak jinak vysvětlit vojáky zastřelené několik metrů pod hladinou? Fyzikální zákony zohledňující větší hustotu nebo odpor vody šly zkrátka stranou. Zasáhnout zbraní by bylo možné jen člověka těsně pod vodou.

2. Na velkou vzdálenost trefit zaměřovač a zabít ostřelovače? I to se může stát jen ve filmu. Prostřelit všechna skla zaměřovače a ještě zabít člověka za ním reálné zbraně také nesvedou.

3. Překážkou nebyla ani kapacita zásobníku, kterou si tvůrci zkrátka navýšili. Ze zbraně s pěti náboji je tak vystřeleno hned osm krát.

Tvůrcům se tak podařilo ve filmu vytvořit zbraně se zcela novými schopnostmi. Projít si pozorněji základy by se jim tehdy jistě vyplatilo.


Zachraňte vojína Ryana můžete sledovat již tuto neděli 26.3.2017 od 20:00 na Nova Cinema.

 

Nepřehlédněte:

Film Na vlastní nebezpečí nevypadá nebezpečně jen na obrazovkách. Neuvěříte, čemu se herci museli vyhýbat


Jak se změnil akční hrdina Steven Seagal od dob své největší slávy? Pořádně přibral!


Novinky z NOVY