Zrychlujeme videa na Nova.cz!

Aktualizováno 04.06.2014


Videa na Nova.cz budou nabízena jak ve vysoké kvalitě, tak v nižším rozlišení optimalizovaném pro jejich rychlé nahrávání.

Vážení návštevníci stránek Nova.cz,


v minulých dnech jsme pro vás spustili novou službu Nova.cz, která v České republice nemá obdobu. Vytvořili jsme komplexní stránky pro vaše oblíbené pořady, natočili stovky hodin reportáží ze zákulisí, nahráli do našeho archivu přes 5000 videí a na rozvoji portálu pracujeme dál!


Již v průběhu týdne jsme naši nabídku dále rozšířili o vámi velice žádané publicistické pořady jako Občanské judo nebo Na vlastní oči. Ještě častěji jste nám psali kvůli často zdlouhavému načítání videí. Nyní proto celou obsáhlou databázi prakticky zdvojnásobujeme - návštěvníci stránek si od teď mohou vybírat ze dvou kvalit přehrávaného videa.


Věříme, že tímto způsobem vyřešíme problémy, se kterými se část z vás dosud potýkala. Kromě videa ve vysoké kvalitě 1 megabit za vteřinu (vůbec nejvyšší na českém internetu) si teď můžete své oblíbené pořady pouštět také v rozlišení polovičním, které vyžaduje přenosovou rychlost jen 500 kbps. Rychlost načítání i plynulost přehrávání videa se tak pro mnohé z vás výrazně zlepší, aniž by se při tom dramaticky zhoršil váš divácký zážitek.


Kvalitu videa je možné přepínat pomocí ikony trojúhelníčku v pravém dolním rohu našeho videopřehrávače. (Viz obrázek níže.) Ikona se zubatou hranou symbolizuje méně náročnou verzi videa. Kliknutím na ni můžete „přeladit“ na vysokou kvalitu obrazu náročnou na technické požadavky, kterou znázorňuje trojúhelníček s hranami hladkými.
I nadále se těšíme na veškeré vaše připomínky a rádi zodpovíme vaše dotazy na emailu podpora.internet@nova.cz.


S pozdravem,

tým Nova.czNovinky z NOVY