TOP 5 tajemství Morgana Freemana: Začínal u letectva USA a v Karibiku má luxusní krásku!

Aktualizováno 11.04.2017

Dvojníci - Morgan Freeman
Zdroj: Twitter

Slavný hollywoodský herec Morgan Freeman se možná vyhýbá skandálům, to mu ale nic neubírá na zajímavosti.Věděli jste, že původně začínal u letectva Spojených států? A to zdaleka není to nejzajímavější!

Morgan Freeman je talentovaný herec s nezaměnitelnou barvou hlasu. Na svém kontě má nespočet cen a to včetně Oskara. Zahrál si mimo jiné ve filmu, který je inspirovaný skutečným příběhem zraněného delfína, kterého zachránili u floridského pobřeží a umístili do akvária Clearwater Marine.

Zdroj: Archiv TV Nova

TOTO JSTE O NĚM VĚDĚLI?

Morgan Freeman se narodil 1. června 1937 v Memphisu v Tennessee. S hraním začal už v dětství, ale více než k herectví ho to táhlo k vojákům. Když mu bylo osmnáct, vstoupil do letectva Spojených států, kde pracoval jako mechanik.

Miluje plachtění. Dokonce vlastní luxusní jachtu, která mu kotví v Karibiku. V 65 letech se také rozhodl, že se naučí létat s letadlem a získal dokonce pilotní licenci.

To, že má slabost pro jídlo a Karibik, dokázal i tím, že vydal kuchařku Karibská kuchyně pro dobrou věc. Část výdělku byla věnována fondu Relief Grenada.

Velmi nerad sleduje vlastní filmy.

Freeman je znám i svým smyslem pro humor. V roce 2008 měl automobilovou nehodu. Nebyl sice ve vážném stavu, ale i přes otřesný zážitek dokázal na místě nehody vtipkovat, a to jak se záchranáři, tak i s přihlížejícími diváky a fotografem, který se snažil pořídit jeho snímky.

Zdroj: Archiv TV Nova

Kouzelný film plný odvahy a dobrodružství můžete sledovat už dnes od 17:50. Film Můj přítel delfín vysílá stanice Nova Cinema.

ČTĚTE TAKÉ:

Z animované komedie pro děti museli odstranit jednu celou scénu! Proč se tvůrcům nezdála?

ODHALENÍ! X-Men x První Avenger. Všimli jste si, co má Kapitán Amerika společného s Wolverinem? 


Novinky z NOVY