Zákulisí akčňáku Captain America: První Avenger! Jak vznikaly Chrisovy svaly a kdo ve filmu komiks nečetl?

Aktualizováno 03.04.2017

Captain America: První Avenger - 1
Zdroj: Archiv TV Nova

Máte rádi komiksy? A oživlé komiksové superhrdiny? Podívejte se do zákulisí akčního filmu Captain America: První Avenger a přečtěte si ty největší zajímavosti, než se na film podíváte!

Komiks Captain America pochází už z roku 1941! Vlastenecký americký hrdina v něm bojuje na frontách druhé světové války. Ve filmu Captain America: První Avenger z roku 2011 sledujeme zrod tohoto hrdiny s výjimečnými schopnostmi.
Steve Rogers je poněkud vyhublý mladíček s velkými ambicemi v armádě – chce bránit svou zem a udělá pro to cokoliv! Bohužel není příliš silný ani šikovný. To se však změní ve chvíli, kdy se z něj následkem unikátního vědeckého experimentu stane dokonalá lidská bytost – silná, mrštná, ohebná, prostě pravý superhrdina. Na boj s nacisty ale nakonec ve filmu nedojde, protože se objeví mnohem nebezpečnější nepřítel, který vytváří vlastní armádu supervojáků... Jak tento boj dopadne?

Přečtěte si tyto zajímavosti o filmu, ale i o slavném komiksu, který mu byl předlohou!

– Komiks Captain America: První Avenger, který se ve filmu objeví, je tentýž, který se objeví ve filmu Iron Man 2 ve scéně, kdy se Tony Stark probírá věcmi svého otce.

– Kapitán Amerika má reálný vzor. Byl jím americký voják Audie Murphy, který během druhé světové války získal nejvíce vyznamenání ze všech a po válce se stal hercem.

– Pro film bylo použito několik různých štítů z různých materiálů. Speciální s magnety, který držel Kapitánovi na zádech, gumový pro scény boje, nebo digitální ve chvílích, kdy jej Kapitán vyhazuje do vzduchu.

– Na začátku filmu je Steve Rogers vychrtlý a svaly získá až následkem vědeckého experimentu. V těchto počátečních scénách nebyl použit žádný dublér. Tělo herce Chrise Evanse bylo digitálně smrštěno. Takže „hubený Steve“ je digitální a „namakaný Steve“ je reálný Chris Evans. Ten musel ještě před natáčením pod vedením trenéra přibrat 6 kg svalové hmoty!

Zdroj: Archiv TV Nova


– Když záporák Red Skull (kterého hraje Hugo Weaving) v kostele otevírá schránku s kostkou, říká: „A fuhrer hledá nějaké cetky v poušti.“ Tím odkazuje na filmy Indiana Jones, kde nacisté na příkaz Hitlera hledali Archu a Svatý Grál.

– Ne každý, kdo ve filmu hraje jednu z hlavních postav, komiksy o Kapitánovi četl. Například Sebastian Stan, který ve filmu hraje nejlepšího přítele Stevea Rogerse, tedy Buckyho Barnese, nečetl komiksy o Kapitánovi vůbec, v rámci přípravy ale zhlédl několik dokumentů a filmů o druhé světové válce.

– Úvodní část závěrečných titulků je vytvořena z amerických propagandistických plakátů. Je zde vidět i ztvárnění válečného plakátu, na kterém dominují vlajky USA, Velké Británie a Československa. Na skutečném plakátu z válečných let je ale místo vlajky Československa vlajka SSSR.

– Několik tetování, která po těle představitel hlavní role Chris Evans má, musela být denně maskováná make-upem.

– Pro Chrise Evanse je film pátou komiksovou adaptací, ve které hraje. Předtím se objevil už ve dvou filmech o Fantastické čtyřce, dále snímku Parchanti a Scott Pilgrim proti zbytku světa.

– Film byl do tří zemí uveden pouze pod názvem The First Avenger, protože slovo America by se některým občanům nemuselo zamlouvat...

– Do filmu se vloudila i jedna chybička. Když Roger leze do stroje který má upravit jeho tělo, tak má na sobě kalhoty úměrné k jeho velikosti, ale když vyleze, tak se jeho tělo zvětšilo i s kalhotami. Že by inovace ve světě oděvního průmyslu?Na film Captain America: První Avenger se můžete dívat na Nova Cinema v sobotu 4. 3. od 17:40 nebo v repríze v úterý 7. 3. od 16:05.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Zasloužil se o konec druhé světové války a sebevraždu spáchal podle své oblíbené pohádky! Víte, o kom je řeč?

Proč musel Keanu Reeves spát se slaninou na břiše? Tyto zajímavosti k filmu John Wick vás dostanou!


Novinky z NOVY