Ručníkový den na počest spisovatele vesmírného dobrodružství! Víte, o jakém fantasy díle je řeč?

Aktualizováno 24.01.2018

Stopařův průvodce po galaxii - 9
Zdroj: Oficiální zdroj

Britský spisovatel Douglas Adams napsal nejdříve rozhlasový seriál, poté knihy a nakonec film. Filmové přípravy zkomplikovala spisovatelova smrt, ale nakonec se snímek natočil a stal se celosvětovým fenoménem.

Hlavní postava Arthur Dent (Martin Freeman) má zkrátka špatný den. Nejdříve zjistí, že jeho dům má být zbořen. Zboření domu ale není to nejhorší, protože vzápětí se dozví, že Země bude zničena kvůli výstavbě intergalaktické dálnice, a aby toho nebylo málo odhalí, že jeho nejlepší přítel Ford Prefekt (Mos Def) je mimozemšťan, který na Zemi prováděl výzkum pro příručku Stopařův průvodce po galaxii. Tímto podivným ránem odstartují všechna Arthurova dobrodružství a zažije nejzajímavější věci ve svém životě.

Zdroj: Oficiální zdroj

Jak dopadne vesmírná výprava, při které je nejdůležitější nezapomenout ručník a věděli jste o filmu tyto zajímavosti?

- Ve filmu si můžete všimnout jedné rarity. Ve dvou záběrech se totiž objevuje hlava samotného spisovatele Douglase Adamse. Jednou se objeví během průletu Slartibartfastovou továrnou, kde se jeho hlava stala jednou z planet, a podruhé v poslední scéně, kde se loď během použití nepravděpodobnostního pohonu změní právě na Adamsovu hlavu.

- Kostým maniodepresivního robota Marvina vážil až 25 kilogramů. Zajímavé je, že Liliput Warwick Davis, který ho na place nosil několik hodin denně vážil pouhých 38 kilogramů.

- V knižní předloze se nepíše nic o tom, že je Ford Prefekt afroamerického původu. Nikdo z fanoušků tedy obsazení Mose Defa nepochopil.

- K vytvoření mimozemšťanů a různých příšer nebylo potřeba použít žádné počítačové efekty.

Zdroj: Oficiální zdroj

- Každý rok se 25. května koná „ručníkový den", který se uskutečňuje k poctě spisovatele Douglase Adamse. Každý správný fanoušek má u sebe ten den mít ručník.

- Spisovatel Douglas Adams prý na myšlenku celého příběhu přišel, když opilý ležel na louce v Rakousku.

- Nezáleží na tom, co zrovna vidíte, slyšíte, či čtete za verzi. Začátek je vždy stejný.

Na dobrodružný film Stopařův průvodce po galaxii se mŮžete těšit už dnes ve 20:00 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pikantní detaily filmu Obsluhoval jsem anglického krále: Co se dělo u bazénu s porostem v rozkroku a tajemné císařovo pohlaví

Líbáš jako ďábel: Velké komplikace s dopravou a hádky o zahraniční destinaci!


Novinky z NOVY