Sedmý film Soukromých pastí upozorňuje na zneužívání v rodině

Aktualizováno 16.07.2016

Soukromé pasti – Tatínkova holčička
Zdroj: TV Nova

V dalším filmu z cyklu televizních příběhů Soukromé pasti s názvem Tatínkova holčička upozorňuje TV Nova na další závažný společenský problém – zneužívání dětí a mladistvých v rodině. Film odvysílá TV Nova ve středu 22. října 2008 ve 20 hodin.

Praha 21. října 2008 – Až každá čtvrtá dívka a každý sedmý chlapec má u nás podle psycholožky PhDr. Tamary Cenkové zkušenost s nějakou formou sexuálního obtěžování. „Ta čísla jsou děsivá, proto je třeba o tomto problému otevřeně mluvit. Zneužívané děti bohužel nejčastěji tyto události tají a nesou si velice vážné následky po celý život,“ vysvětluje psycholožka.

Zdroj: TV Nova

Sexuální zneužívání v rodině se ukázalo být tak častým problémem, dokonce i v jiných sociálních vrstvách, než by člověk předpokládal, že se před tím nedaly zavřít oči. Do Soukromých pastí tohle téma patří a zdálo se nám zbabělé vyhnout se mu,“ řekla Tereza Kopáčová, šéfka projektu.

Do společenské diskuse se zapojuje i sedmý z dvanácti filmů série Soukromé pasti s názvem Tatínkova holčička. V roli zneužívané patnáctileté Veroniky se představí Berenika Kohoutová. Jejího nevlastního otce ztvárnil Miroslav Etzler a role matky, která stojí mezi mužem a svou dcerou, se ujala Vanda Hybnerová.
Zdroj: TV Nova

Rádi bychom vás informovali, že zneužívané děti se mohou obracet na Dětské krizové centrum, kontakt na nonstop Linku důvěry je 241 484 149 nebo na email: problem@ditekrize.cz. Krizový tým, který je k dispozici, tvoří psychologové, sociální pracovníci, terapeuti. Centrum úzce spolupracuje i s dalšími odborníky – pediatry, dětskými psychiatry i psychiatry pro dospělé, gynekology, sexuology, orgány péče o dítě, kriminalisty, vyšetřovateli, soudci a dalšími.

Tématu sexuálního zneužívání v rodině se bude televize Nova věnovat i ve středečním vydání pořadu Snídaně s Novou, kde na chatu bude k dispozici PhDr. Tamara Cenková, stejně jako po odvysílání filmu na portálu tn.cz (od 21.15 hodin).

Johana Brzobohatá, koordinátorka PR a tiskových aktivit
projektu

Tiskové oddělení

Novinky z NOVY