Co se dělo u bazénu s porostem v rozkroku a tajemné pohlaví

Aktualizováno 20.03.2017

Obsluhoval jsem anglického krále - 11
Zdroj: TV Nova

Jaké nepříjemné překvapení čekalo režiséra, když se měla natáčet scéna u bazénu? A jaké bylo tajemství habešského císaře? Přečtěte si ty největší zajímavosti ze zákulisí filmu Obsluhoval jsem anglického krále!

Kniha Obsluhoval jsem anglického krále patří k vrcholům Hrabalovy tvorby. Popisuje životní osudy malého českého číšníka v Čechách v době mezi oběma válkami a dále během druhé světové války až do šedesátých let minulého století. Scénář filmu sleduje paralelně dva příběhy. V prvním se objevuje ctižádostivý pikolík, který se jako zamilovaný mladík spíše z hlouposti než z vypočítavosti ocitne v řadách těch, kteří slouží okupační moci. Druhý příběh, který se s prvním prolíná, zachycuje jen krátkou epizodu dozrálého muže, který po letech strávených ve vězení hledá klid v osamělém místě, v bývalé německé vesnici, která byla po válce vysídlena. Jeho klid jen na chvíli poruší přítomnost mladé dělnice, která u něj svým mládím a živelností vzbuzuje vzpomínky na jeho erotické zážitky z mládí...

Přečtěte si několik zajímavostí z natáčení!

– Scéna u bazénu, kde jsou vojáci, kterým chybí různé končetiny, se natáčela se skutečnými invalidy.

– Při scéně s nahými blondýnkami u bazénu nastala vskutku kuriózní situace. Modelky totiž dorazily na natáčení pečlivě vyholené, film se však odehrává během druhé světové války, kdy se ženy běžně na těchto místech neholily. Proto byla potřeba, aby jim chloupky na pohlaví přidělali ve studiu maskéři, kteří měli na starosti speciální efekty.

– Prostor hotelu Tichota (hotel Dítě) byl za Protektorátu Čechy a Morava skutečně používán pro potřeby Říše, vychovávala se zde mládež po vzoru německé Hitlerjugend. Tentýž hotel se objevil i ve filmu Napola: Hitlerova elita.

Zdroj: TV Nova

– Štáb natáčel na 25 místech v České republice – např. ve Šumburku nad Desnou, na zámku Slapy, v Liberci na nádraží, věznici v Mladé Boleslavi..

– Kromě 38 hlavních a vedlejších rolí si ve filmu zahrálo na 1100 komparzistů, bylo ušito 2000 kostýmů, vybudováno 30 kulis a ve filmu padlo přesně 3333 klapek.

– Scéna ze hřbitova z vysídlené německé vesnice byla natáčená v obci Vrchní Orlice (poblíž Rokytnice v Orlických horách), ve které taktéž došlo po 2. světové válce k odsunu Němců a zbyl zde pouze kostel a hřbitov.

– Habešského císaře hrála ve skutečnosti žena, zpěvačka a herečka Tonya Graves.

Ve filmu se objevilo i pár chyb...

– Na začátku filmu sleduje hlavní protagonista Jan Dítě v hospodě štamgasty a mezi nimi i pana zvěrolékaře. Hned v dalším záběru ale pan zvěrolékař do hospody teprve přichází a Dítě mu navíc ještě přisunuje židli.

– Když mladý Jan Dítě čepuje v restaurantu U Zlatého města Prahy pivo a poté se dívá přes půllitr, drží ho v levé ruce. V dalším záběru skrze půllitr jej ale drží v pravé ruce.

– Habešská delegace přiveze k obědu dvouhrbého velblouda, ten však v Africe vůbec nežije.

– Ve scéně, kdy se majitel restaurace U Zlatého města Prahy plazí pro drobáky, je v pozadí vidět přechod pro chodce. Ty však v té době ještě neexistovaly.

Na film Obsluhoval jsem anglického krále se nezapomeňte dívat v pondělí 20. 2. od 20:00 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Líbáš jako ďábel: Velké komplikace s dopravou a hádky o zahraniční destinaci!

DISTURBIA: Dětem nepřístupno! Co bylo ve filmu natolik nevhodné, že musel být zakázán?
 


Novinky z NOVY