Zakázaná láska přímo na place! Kdo z filmu Rozum a cit podváděl svou drahou polovičku?

Aktualizováno 13.03.2017

Rozum a cit - 10
Zdroj: TV Nova

Anglie na přelomu 18. a 19. století vládla především tradicemi, společenskými třídami a zkostnatělými pravidly. Dívky z dobrých rodin před sebou měly jasně danou budoucnost. Jak se ale z těchto zajetých kolejí vymaní Marianne a její starší sestra Elinor?

Dobře se vdát, být tichou a věrnou oporou svému muži a svůj názor raději vůbec nevyjadřovat. Do této doby se narodila krásná Marianne, její sestra Elinor a nejmladší Margaret. Marianne a Elinor už mají ten nejvyšší čas na vdávání. Obě sestry jsou úplně jiné a každá se s těmito povinnostmi vypořádává trochu jinak. V jednom se ale shodují, obě dívky budou muset v nastalé situaci naplno použít rozum a cit.

Zdroj: TV Nova

Věděli jste o filmu Rozum a cit tyto zajímavosti?

- Emma Thompson za scénář k filmu získala Oscara a další ocenění.

- Během psaní scénáře Emma Thompson spala s dopisy Jane Austenové u hlavy. Prý tak autorce byla blíže.

- Hugh Grant, Alan Rickman a Emma Thompson si později vzájemnou spolupráci zopakovali ve filmu Láska Nebeská.

- První verze scénáře měla 350 stránek a Emma Thompson ho psala ručně.

- Emma Thompson na natáčení filmu poznala svého nynějšího manžela Grega Wise. Vtipné je, že Emma byla v té době vdaná za někoho jiného a vztah s Gregem se musel držet v tajnosti.

- Během natáčení se Kate Winslet a Emma Thompson šly projít po okolí Sulisbury, kde se snímek natáčel. Na procházku si vyšly v kostýmech, ve kterých natáčely. Nikdo z místních si prý ale ničeho nevšiml.

- Emma Thompson psala postavu Edwarda Ferrarse na míru Hughovi Grantovi. Členové spolku Jane Austenové si ale přišli stěžovat, že Hugh Grant je na tuto roli až moc hezký.

- O roli Margaret se ucházela také Kirsten Dunst, která v té době měla za sebou úspěšný sníměk Interview s upírem nebo Malé ženy.

Na romantický film Rozum a cit se můžete těšit už ve středu ve 20:00 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 Nahá nezletilá herečka a slavné telefonní číslo! Co jste o filmu Americká krása určitě nevěděli?

 Co jste o Jennifer Aniston určitě netušili? Hádejte, kdo z Přátel ji provází i v životě!


Novinky z NOVY