Nahá nezletilá herečka a slavné telefonní číslo! Film Americká krása 

Aktualizováno 13.03.2017

Americká krása
Zdroj: TV Nova

Film Americká krása o na první pohled šťastné rodince patří dnes již mezi filmovou klasiku, snad každý přinejmenším zná slavnou scénu ve vaně plné růží.... Co jste ale o natáčení filmu určitě nevěděli?

Burnhamovi mají ideální život – pohodlný dům, kvalitní auto a dospívající dceru na dobré škole. Ve skutečnosti je však všechno jinak, otec Lester (Kevin Spacey) je stále více nespokojený se svým životem a navíc se mu nedaří v práci. Carolyn (Ammette Bening) a jejich dcera (Thora Birch) se musejí potýkat s tím, že otec rodiny má krizi středního věku a nemůže oči nechat na spolužačce své šestnáctileté dcery... Snímek získal pět Oscarů!

Přečtěte si několik zajímavostí z natáčení tohoto přelomového díla:

– Město, ve kterém se příběh odehrává, by teoreticky mohlo být Chicago. V telefonním seznamu má předčíslí 312 jako Chicago a hlavní představitelé čtou noviny Chicago Sun, poznávací značky aut však Chicagu neodpovídají.

– Leteckým záběrům na začátku filmu posloužilo město Sacramento v Kalifornii, oproti původně plánovanému San Jose. Filmaři totiž nedostali povolení pro dostatečně nízký přelet helikoptéry.

–Scéna, kdy Kevin Spacey v autě zpívá na písničku Pretty Woman, prý byla čistá improvizace.

– Thoře Birch, která ve filmu mimo jiné ukázala i své vnady, bylo v době natáčení pouhých 17 let! Potřebovala proto souhlas rodičů kvůli natáčení scén, kde je nahá, a navíc u těchto scén její rodiče byli přítomni. To musela být hotová noční můra!

Zdroj: TV Nova


– V pracovní kóji Kevina Spaceyho visí plakát filmu Obvyklí podezřelí, ve kterém hrál a který mimochodem končil úplně stejně jako Americká krása – Spaceyho role se loučí mluveným slovem a obraz se ztmavuje.

– Scéna, kde se Kevin Spacey hlásí o práci v bistru, byla točená v noci, ale upravená tak, aby to vypadalo jako den. Jde to poznat i podle toho, že žádná z postav nemá v obličeji stíny od slunce.

– Role krásné Angely Hayes, která Lestera Burnhama poblázní, byla původně nabídnuta Kirsten Dunst, Sarah Michelle Gellar, Brittany Murphy a Katie Holmes, všechny ale odmítly. Lestera mohl hrát Chevy Chase, Tom Hanks nebo Kevin Costner, i oni však odmítli. Tom Hanks toho později litoval.

– Jedna z melodií, která zazní ve filmu, se vyskytla i ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank a v Nouzový východ . To proto, že Thomas Newman, který ji má na starosti, dělal soundtracky ke všem třem filmům.

– Lester udá jako své číslo do práce 555-0199. Stejné číslo dal i Al Pacino Russellovi Crowe ve filmu Insider: Muž, který věděl příliš mnoho a také agent Fox Mulder v třetí řadě seriálu Akta X.

Zdroj: TV Nova

– Filmu se nevyhnulo ani několik chyb. Ve scéně, kdy Rickyho rodiče sledují televizi, je možné si všimnout, že na ni leží váza a dva obrázky. Když však následuje záběr na Rickyho rodiče, na televizi nic není.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co jste o Jennifer Aniston určitě netušili? Hádejte, kdo z Přátel ji provází i v životě!

NESKUTEČNÁ VÝPLATA: Kolik dostala Julia Roberts v komedii Na sv. Valentýna za každé slovo? To je síla!


Novinky z NOVY