Davy čumilů, faktické nepřesnosti i jedna velká historická chyba! Jak se natáčel akční film RED 2?

Aktualizováno 10.03.2017

RED 2 - 1
Zdroj: TV Nova

Úspěšný akční snímek RED 2, ve kterém si hlavní role střihlo hned několik známých amerických hvězd, se neobešel bez chyb.Mezi hlavní nezdary patří historická nesrovnalost, která bije do očí. Co dalšího film skrývá?

Roli krásné sekretářky Kelly si ve snímku zahrála manželka Bruce Willise, herečka a modelka Emma Herning. Herečku sice na začátku filmu zastřelí Jack, i tak se ale manželský pár může pyšnit tím, že si zahrál ve stejném filmu.

Zdroj: TV Nova

Všimli jste si té podoby na fotografii, kterou ukazoval Beyeong? Není se čemu divit, herec totiž ukazoval svého skutečného otce.

Zdroj: TV Nova

Snímek se natáčel na několika místech. Mezi nimi je i hotel Regina, který se nachází nedaleko francouzského Louveru. A právě na tuto scénu, která se natáčela během prvního natáčecího dne, se přišly podívat velké davy lidí. Místo se tak stalo velkou turistickou atrakcí. No ještě aby ne, když ve filmu hraje slavný Bruce Willis.

Zdroj: TV Nova

Kromě Bruce Willise si ve filmu zahrál také Anthony Hopkins, který se svěřil s tím, že scénář četl přibližně dvěstěkrát, a to proto, aby uměl text nazpaměť a během natáčení tak mohl improvizovat. Snímek si tento herec natolik zamiloval, že s natáčením druhého dílu souhlasil ještě předtím, než dostal celý scénář do ruky.

Zdroj: TV Nova

Film je sice divácky velmi oblíbený, ale i tak se v něm najdou chybičky, které by v takovém velkofilmu neměly co dělat. Za zmínku určitě stojí scéna výbuchu, která se odehrává na začátku celého filmu. Všimli jste si, že i přes výbuch granátu, jsou všechny regály a šanony na svých místech?

Zdroj: TV Nova

Zaměřit byste se měli také na scénu ve 23. minutě a 40. sekundě, ve které muž střelí do auta. Vůz totiž v následující scéně nemá vůbec žádné známky poškození.

Zdroj: TV Nova

Ve filmu můžete spatřit i jednu historickou chybu. Poté, co se parta snaží dostat do Ruska, je vidět na letišti v Kremlu mnoho ruských vojáků, kteří byli oblečení v maskovacím vzoru Flecktam. Tento vzor ale nepoužívá ruská armáda, nýbrž německá armáda Bundeswehr!

Zdroj: TV Nova

Pozorně se na snímek RED 2 podívejte v sobotu ve 20:20 na Nově! Co myslíte, rozpoznáte všechny chyby?

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ: Tady byste se narodit nechtěli! Na jakém místě přišel Bruce Willis na svět?

ODHALENÍ: Stejný člověk, stejná slova, stejná stvůra: Film Piráti z Karibiku tak trochu pokračuje v Hněvu Titánů!

 

 


Novinky z NOVY