Takhle paní Weasleyovou neznáte! Než hrála v Harrym Potterovi, svlékla se v jiném filmu

Aktualizováno 08.03.2017

Molly Weasleyová
Zdroj: Profimedia

Kdo by neznal dobrosrdečnou paní Weasleyovou z příběhů o Harrym Potterovi? Věčně usměvavou maminku rudovlasých sourozenců ztvárnila slavná herečka Julie Walters, která brzy oslaví šedesáté sedmé narozeniny. Hádali byste jí její věk?

Julie Walters se narodila roku 1950 v anglickém městečku nedaleko Birminghamu jako jedna ze tří sourozenců. V osmnácti letech se na přání maminky nechala v jedné z místních nemocnic zaměstnat jako ošetřovatelka, což však nebyla její vysněná profese. Vše se změnilo ve chvíli, kdy potkala svou první velkou lásku. Právě její muž totiž poznal její herecký potenciál a snažil se ji přimět ke změně povolání.

Zdroj: Profimedia

Julie se nakonec rozhodla jít za svým snem a přestěhovala se za svou láskou do Manchesteru, kde začala studovat angličtinu a drama na vysoké škole. Nedlouho poté přišly první herecké příležitosti. Julie začínala v divadle a během krátké doby se objevila v celé řadě úspěšných divadelních her. Ačkoliv herečka prokazovala velký talent, nějakou dobu trvalo, než se plně prosadila ve filmovém světě. Zásadní zlom v její herecké kariéře nakonec představovalo setkání s komičkou a spisovatelkou Victorií Wood. Jejich spolupráce na filmových adaptacích slavila velké úspěchy a vedla až ke vzniku televizního seriálu Wood and Walters.
Zdroj: Profimedia

Waltersová se později s Woodovou na nějakou dobu rozloučila a rozhodla se jít svou vlastní cestou. Největší úspěch slavila hned ve své první filmové roli ve snímku Rita, který jí dokonce vynesl zlatý glóbus a nominaci na Oscara. Postupem času se začaly hrnout i další filmové nabídky, které Waltersová s radostí přijímala a dostala se tak do povědomí diváků prostřednictvím celé řady rozličných postav. Fanoušci populárních příběhů o Harry Potterovi mají herečku jistě nadobro spjatou s roztomilou Molly, maminkou kouzelnické rodiny Weasleyových. Waltersová se ale objevila například i v muzikálovém snímku Mamma Mia, dramatu Billy Elliot nebo komedii Holky z Kalendáře.
Zdroj: TV Nova

Oblíbenou herečku sledujte již dnes ve 16:00 na Nova Cinema ve snímku Holky z kalendáře!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Těhotná Carrie Bradshawová! Co dalšího jste o natáčení seriálu Sex ve městě nevěděli?

FOTO: Věděli jste, že slavný oscarový herec je původem Slovák? Poznáváte ho?


Novinky z NOVY