DRSNÁ DIETA! Co během natáčení musel jíst Muž z oceli Henry Cavill?

Aktualizováno 03.03.2017

DRSNÁ DIETA! Co během natáčení musel jíst Muž z oceli Henry Cavill? - 10
Zdroj: TV Nova

„Ano, měl pravdu. Je to Superman,“ pronesl po kamerových zkouškách režisér Zack Snyder na adresu nově obsazeného Henryho Cavilla do role komiksového hrdiny. Ten musel během natáčení skousnout spoustu věcí, včetně drsné diety.

Henry Cavill vyrůstal v Jersey, na malém ostrově mezi Anglií a Francií. Má čtyři batry, jeho vysněnou rolí je Alexandr Veliký, má rád rugby, které ale kvůli zranění už nehraje a zajímá se o egyptologii. Jedním z hollywoodských trháku, ve kterém Henry ztvárnil hlavní roli je Muž z oceli. Film podle komiksové předlohy udělal z herce super hrdinu, který toho ale během natáčení musel hodně obětovat.

Zdroj: isifa.com

MUŽ Z OCELI

Na planetě Krypton zuří povstání. Vědec a bojovník Jor-El (Russell Crowe) vysílá svého novorozeného syna Kal-Ela na planetu Zemi, protože Krypton má brzy zaniknout. Vůdce povstání, generál Zod (Michael Shannon), zabije Jor-Ela a je i se spolupachateli uvězněn ve Fantomové zóně. Načež se Krypton rozpadne.

Zdroj: TV Nova

O 33 let později: Kal-El žija na zemi jako Clark Kent (Henry Cavill), vychovávaný rodiči Kentovými (Diane Laneová, Kevin Costner), když tu společně s novinářkou Lois Laneovou (Amy Adamsová) objeví kosmickou loď uvězněnou v ledu, v ní inteligentní hologram svého otce a sexy trikot s červeným pláštěm.

Zdroj: Archiv TV Nova

CO JSTE O FILMU MOŽNÁ NETUŠILI?

Jedná se o první film o Supermanovi, který nemá v názvu slovo „Superman“. Jméno „Superman“ je pak poprvé použito až ve 105. minutě a 10. vteřině filmu. Celkem je ve filmu vysloveno 3krát.

Supermanův plášť byl převážně tvořen digitálně.

Majitelem novin Daily Planet je Bruce Wayne (Batman).

Film vydělal během prvního víkendu 196,7 milionů amerických dolarů. To z něj v době, kdy vyšel, dělalo nejúspěšnější film s premiérou v červnu.

Kvůli roli Supermana ve filmu Muž z oceli musel Henry Cavill být na dietě o 5000 kalorií při nabírání hmoty, poté o 3500 kalorií při rýsování svalů do obleku a pak o 2500 kalorií pro scény bez svršku.

Russell Crowe v jednom z rozhovorů prozradil, že smlouva, kterou někteří z herců podepsali, zahrnovala povinnost stravovat se během 4-měsíčního natáčení výhradně jídlem, které zajistilo studio Warner Bros.

Zdroj: Archiv TV Nova

Postava Henryho Cavilla se po měsících fitness tréninku změnilo natolik, že herec musel vyměnit celý šatník.

Na akční podívanou s kapkou romantiky se můžete dívat už v sobotu 4. 2. od 20:20 na Nově.

ČTĚTE TAKÉ:

ANKETA: Hlasujte o nejlepší hlášku z komedie Slunce, seno, erotika! Pamatujete si je všechny?

Zimní anketa hvězd Novy: Jak si užívají zimu a kdo utrpěl kuriózní zranění?

 


Novinky z NOVY