TOP 6: NEJ ZAJÍMAVOSTI! Nevěřili byste, že dnes již kultovní kousek byl inspirován reklamou na cereálie!

Aktualizováno 25.02.2017

Falešná hra s králíkem Rogerem - 14
Zdroj: Oficiální zdroj

Kultovní snímek, který je propojením animovaného a hraného filmu, na svou dobu neobvykle dobře zpracovaný, natočil úspěšný režisér Robert Zemeckis ve spolupráci se Stevenem Spielbergem. Objeví se v něm sexy animovaná zrzka a králík. Už víte?

Na svou dobu to byl nevídaný filmový počin, Robert Zemeckis a Steven Spielberg si dali nelehký úkol: vymyslet technologii, která by na plátně vytvořila iluzi, jakou diváci dosud na filmových plátnech neviděli! Film "Falešná hra s králíkem Rogerem" je totiž založený na příběhu animovaných postaviček, které mimo film prožívají radosti a starosti každodenního života stejně jako lidé z masa a kostí.

Postavičky sice žijí v animovaném městečku Toontown (Kreslounov), často se však potulují po hollywoodských studiích. Harmonie je ale narušena ve chvíli, kdy je zabit majitel pozemků Toontownu a podezření padne na bílého králíka Rogera. A když je tu padouch, musí se zákonitě objevit i zástupce strany dobra - do případu se tak připlete soukromý detektiv Eddie Valiant (Bob Hoskins), který tak musí bojovat proti sadistickému soudce, který hodlá Toontown srovnat se zemí a místo něj vybudovat dálnici.

Zdroj: Oficiální zdroj


Komedie je zatím nejlepší kombinací hraného filmu a animace, kterou překoná snad jen počítačová technologie, velký podíl na autentičnosti má také právě představitel Eddieho Valianta, který v prázdném prostoru dokázal neuvěřitelně dobře vnímat své neexistující partnery. Příběh propojuje dva zdánlivě neslučitelné americké filmové žánry 40. let: kreslenou grotesku s kriminálním příběhem, výprava, kostýmy i nasvícení jsou laděné do podoby klasických filmů "noir".

TOHLE JSTE O FILMU NEVĚDĚLI:

1. Jako úplně první živá postava se ve filmu objeví v roli režiséra Raoula Joel Silver - producent filmů Predátor, Smrtonosná past nebo Matrix, pro kterého to byla jediná herecká zkušenost. Zemeckis chtěl, aby se ve filmu jako první člověk objevila úplně neznámá tvář.

2. V úplně první verzi filmu bylo na okamžik možné vidět rozkrok Jessicy Rabit, když po nárazu taxíku do lampy vyletí Jessica z auta.

3. Film se finální podoby dočkal až 12 hodin před oficiální premiérou! Tvůrci se tedy dali pořádně načas.

4. Políčka filmu byla zvětšena na fotografie, přes které animátoři natáhli folie a ručně na ně dokreslili figurky a dekorace. Zabralo jim to dvacet hodin denně více než rok.

5. Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabbit" Gary Wolf dostal nápad na propojení komiksového králíka a detektiva z "našeho" na základě televizní reklamy na vločky.

6. Výtvarníci namalovali celkem 82 000 animovaných okének, které poté přenesli na film pomocí kamer.Skvělý film uvidíte v pátek 27. ledna v 6:25 a 28. ledna v sobotu ve 4.05.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Letopisy Narnie natáčeli i v Čechách! Poznali jste alespoň tato dvě místa naší krásné země?
Největší trapas Meryl Streepové: Neuhádnete, co udělala se svou první soškou Oscara!


Novinky z NOVY