Největší trapas Meryl Streepové: Neuhádnete, co udělala se svou první soškou Oscara!

Aktualizováno 23.02.2017

Meryl Streep - 2
Zdroj: Profimedia / Twitter

Meryl Streep patří mezi jedny z nejúspěšnějších hereček Hollywoodu, a dokonce drží rekord v počtu nominací na Oscara. Právě s touto legendární soškou je ale spojena nejen řada hereččiných úspěchů, ale i jeden pořádný trapas!

Herečka se narodila roku 1949 v New Jersey a již od dětství milovala operu. Její zájem se ale později přesunul k herectví a Streepová se začala pečlivě připravovat na vysněnou kariéru herečky. První zkušenosti v této profesi získala na střední škole, když účinkovala v amatérském divadle. Po ukončení studia nastoupila na školu dramatických umění na Yale, kde měla za spolužačku například Sigourney Weaver. Po získání magisterského titulu se herečka přestěhovala do New Yorku, kde započala její hvězdná kariéra.

Zdroj: Profimedia / Twitter


Meryl Streep se nejprve prosadila jako divadelní herečka a účinkovala dokonce v několika ročnících Shakespearova festivalu v New Yorku. Již během svého účinkovaní v celé řadě divadelních her dokázala, že její talent nezná mezí, a v roce 1976 dokonce získala svou první divadelní cenu za nejlepší herečku. Později se objevily i první filmové příležitosti. Rok po své první filmové roli dokonce získala za ztvárnění mladé dívky Lindy ve snímku Lovec jelenů svou první nominaci na Oscara za vedlejší roli. Mladá herečka skutečně neměla o filmové nabídky nouzi – a právě nekonečné množství hereckých příležitostí ji na přelomu 70. a 80. let donutilo na dvacet let zcela skoncovat s divadelní kariérou.

Meryl Streep bezesporu patří mezi jednu z nejúspěšnějších hereček současnosti. Za jejím úspěchem ale nestojí jen zájem filmových režisérů, ale především její píle a neustálá touha zdokonalovat se ve své milované profesi. Oblíbenou herečku jste během její téměř čtyřicetileté kariéry mohli vidět v celé řadě legendárních snímků, mezi které patří například dramatický příběh mladé Polky ve filmu Sophiina volba, dojemný film Vzpomínky na Afriku nebo filmový muzikál Mamma Mia.Podívejte se na deset zajímavých faktů o známé herečce!

1. Streep sama přiznala že již od dětství snila o tom být starší. Dokonce si prý matčinou tužkou na obočí kreslila vrásky, choulila se v křesle a předstírala, že je stará paní.

2. Herečka se původně chystala jít na práva, když ale v den přijímacího pohovoru na vysokou školu zaspala, brala to jako znamení, že má v životě zkusit něco jiného.

3. Prvního Oscara získala za svou roli ve filmu Kramerová vs. Kramer v roce 1979. Sošku však ještě ten večer zapomněla na toaletě.

4. Herečka dokonale zvládá napodobit jakýkoliv přízvuk. Ať už se musela kvůli natáčení vypořádat s polským či australským přízvukem nebo mluvit jazykem drsného Bronxu, zvládla to pokaždé skvěle.

5. Celý svůj honorář za snímek Železná lady věnovala Ženskému historickému muzeu.

6. Kvůli hlavní roli ve filmu Hudba mého srdce se naučila hrát na housle – cvičila šest hodin denně po dobu osmi týdnů!

7. Aby si vydělala na studia, pracovala jako číšnice v hotelu v New Jersey. Čekala tam na svou první velkou roli!

8. Poté, co se z ní stala uznávaná herečka, byla odmítnuta pouze čtyřikrát, když se ucházela o roli.

9. Když se připravovala na roli ve filmu Sofiina volba, naučila se německy a polsky. A to tak dobře, že během natáčení v Polsku dokonce místní nevěřili, že není Polka!

10. Meryl Streep roli v přelomovém filmu  Železná lady o Margaret Thatcher málem odmítla, protože jí britská politička není sympatická. Následně herečka strávila dlouhé měsíce sledováním záběrů železné lady, aby dokázala dokonale napodobit její mluvu i gesta.

Oblíbenou herečku sledujte již dnes večer ve snímku Předtím a potom od 20:00 na Nova cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Smutný osud slavné kosatky z filmu Zachraňte Willyho: Vypuštění do volné přírody dopadlo katastrofálně

Letopisy Narnie natáčeli i v Čechách! Poznali jste alespoň tato dvě místa naší krásné země?


Novinky z NOVY