Vážná nemoc hvězdy Návratu do budoucnosti: Chorobu odhalili díky natáčení filmu Doktor Hollywood!

Aktualizováno 04.07.2018

Michael J.Fox - 1
Zdroj: isifa.com

Michael J. Fox se proslavil především ve filmu Návrat do budoucnosti a jako ambiciózní doktor Hollywood ve stejnojmenném snímku. Právě v průběhu natáčení této oblíbené komedie Fox zjistil, že s jeho zdravím není něco úplně v pořádku...

Michael J. Fox se narodil roku 1961 v kanadském Edmontonu a jeho herecká kariéra odstartovala již v pubertě, kdy jako patnáctiletý získal roli v kanadském seriálu Leo and Me. Zde ztvárnil desetiletého chlapce, k čemuž napomohl i jeho malý vzrůst a dětský vzhled. Právě jeho malý vzrůst se často jevil jako velká překážka v jeho budoucí kariéře, učitelé jej dokonce od vysněné profese odrazovali. Odhodlaný mladík se ale nenechal odradit a ihned po dokončení školy se přestěhoval do Hollywoodu, aby svému snu byl o kousek blíž.

Zdroj: isifa.com


Ukázalo se, že obavy učitelů byly zbytečné a Foxovi se začala hrnout jedna nabídka za druhou. Prvotní role v televizních seriálech vystřídala příležitost, která se neodmítá – role sedmnáctiletého Martyho McFlye ve snímku Návrat do budoucnosti. Tato oblíbená sci-fi komedie udělala z Foxe hvězdu a zajistila mu tak práci na mnoho let dopředu.
 

Zdroj: Facebook official

Dalším úspěšným filmem, ve kterém se Fox objevil v hlavní roli jako ambiciózní lékař Benjamin Jones, je jedinečná komedie Doktor Hollywood. Právě tato postava pro Foxe byla velmi zlomová, a to nejen v rámci jeho herecké kariéry, ale hlavně v osobním životě. V průběhu natáčení scény, ve které doktor jede autem, si totiž herec všiml, že se mu samovolně třese malíček. I přesto, že doktoři zpočátku tvrdili, že jde pouze o hereckou nervozitu, byla mu následně diagnostikována Parkinsonova choroba, která má na svědomí postupnou ztrátu kontroly nad celým tělem. Podivuhodné bylo především to, že se choroba u Foxe projevila již v tak nízkém věku a doktoři předpokládají, že je následkem styku s nějakou látkou, která měla na její vypuknutí vliv.Fox však i přes tuto vážnou nemoc s herectvím neskončil a objevil se v dalších filmech i televizních seriálech. Dokonce se uplatnil jako dabér a propůjčil svůj hlas i animovanému myšákovi Stuartovi Littleovi. Herce jeho vlastní nemoc inspirovala i k založení vlastní nadace The Michael J. Fox Foundation for Parkinson's Research, podporující výzkum Parkinsonovy choroby.

Nepřehlédněte:

Letopisy Narnie natáčeli i v Čechách! Poznali jste alespoň tato dvě místa naší krásné země?

TOP 6: I skvělý film Iron Man má pár chyb. Ty nejzásadnější vás praští do očí!


Novinky z NOVY