Letopisy Narnie natáčeli i v Čechách! Poznali jste alespoň tato dvě místa naší krásné země?

Aktualizováno 18.02.2017

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň - 7
Zdroj: Oficiální zdroj

Dobrodružný fantasy film Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň je krásný příběh, který zavede čtyři londýnské děti do zasněžených lesů plných kouzelných tvorů, ale také nástrah. Tušili jste, že spousta záběrů byla pořízena i v České republice?

Příběh, který je natočený podle úspěšné knižní předlohy C. S. Lewise, vypráví o čtyřech dětech, poslaných za II. světové války do vědeckého domu jednoho profesora. Ukryté před hrozbami války děti úplnou náhodou objeví kouzelnou šatní skříň, díky které se dostanou do mystické země zvané Narnie, kde vládne zlá Bílá čarodějnice. Petr, Zuzana, Edmund a Lucie se pak za pomoci lva Aslana a dalších kouzelných tvorů snaží osvobodit Narnii od Bílé čarodějnice. Tady je pár zajímavostí o filmu!

Zdroj: Oficiální zdroj


1. Většina filmu se točila chronologicky, režisér totiž chtěl, aby děti lépe prožívaly vývoj svých postav. Na natáčení scény, kdy Lucinka poprvé vkročí do Narnie a spatří zasněžený les, byla herečka Georgie Henley dovedena na scénu, kterou do té doby neviděla, s šátkem přes oči, aby byl její výraz nadšení a překvapení skutečně autentický.

2. Latexové uši pro kentaury se odlévaly ve stejných dílnách, kde ještě nedávno získávaly tvar hobití nohy pro Pána prstenů.3. Autor se při psaní knihy inspiroval Novým zákonem Bible. Tak jako se obětoval lev Aslan za někoho jiného a poté ožil, stejně tak se Ježíš Kristus obětoval za svět a vstal z mrtvých.

4.
Všechny scény s vodou se natáčely na pražském Barrandově v ateliéru s velkým bazénem určeným pro vodní akce.

5. Film stál úctyhodných 180 mil. dolarů a již během prvního víkendu diváci zanechali v severoamerických kinech 65,5 milionu. Do konce roku film vydělal 225 milionů, čímž se stal nejúspěšnějším v kinech USA za rok 2005.

Zdroj: Profimedia


6. Pro ztvárnění zimní krajiny pohádkové Narnie se autorům zalíbily Tiské stěny v Českosaském Švýcarsku. Točilo se také v Adršpašských skalách – děti procházejí skalní gotickou bránou, která patří k tomu nejzajímavějšímu, co ve skalním městě vytvořil člověk.

7. Tvůrci žádali Ministerstvo zemědělství a lesů na Novém Zélandu o povolení dovozu dvanácti sobů kvůli natočení zápřahu Bílé královny. Kvůli nebezpečné horečce, kterou tehdy trpěla populace sobů v Severní Americe, jim to však zakázali.
 

Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Láska na place, výslech VB či skrytý talent režiséra. Co jste nevěděli o filmu Slunce, seno, jahody?

Tomáš Matonoha ukázal kompletní bandu: Je neuvěřitelné, jak mu jsou všechny děti podobné!


Novinky z NOVY