CHYBIČKA SE VLOUDILA: Co přehlédl režisér romantického filmu Dům u jezera? Toho jste si určitě nevšimli!

Aktualizováno 17.02.2017

Dům u jezera - 2
Zdroj: Oficiální zdroj

Romantický film Dům u jezera dojal nejednu divačku. Jeho komplikovaná zápletka, odehrávající se v minulosti i budoucnosti zároveň, však dává mnoho prostoru pro případné chyby a nesrovnalosti. Všimli jste si jich?

Romantický příběh, který se odehrává na pomezí reality a fantazie, je zasazen do dvou odlišných míst jakoby zázrakem propojených navzdory času. Doktorka Kate Forster (Sandra Bullock) bydlí v centru Chicaga v roce 2006 a architekt Alex Wyler (Keanu Reeves) žije v roce 2004. Vše začíná, když se Kate odstěhuje ze svého krásného domu u jezera a nechá vzkaz pro budoucího nájemníka. Ten jí odpoví a po několika vyměněných dopisech dojde ke sblížení, problém je ovšem v tom, že každý z nich žije v jiném čase! V romantickém filmu si tvůrci nevšimli několika chyb. Podívejte se, co jim uniklo!

1. Pokaždé, když jde někdo do podkroví v domě u jezera, můžete si všimnout malé, tmavé místnosti, kde se nachází staré, opuštěné věci. Nicméně jakmile se podíváte na dům zvenčí, všimnete si, že dům je celý ze skla, bez vnitřního schodiště nebo žebříku a s malými skleníky na střeše. Na domě zkrátka není nic, co by připomínalo dřevěné podkroví.

2. Když Kate čeká v restauraci II Mare na Alexe, srovnává nože na jídelním stole. Nože jsou totiž otočeny čepelí směrem od talíře, což by se ale v luxusní restauraci v Chicagu rozhodně nemohlo stát.

3. Během úvodních titulků Kate opouští dům u jezera přes kuchyň a můžeme vidět, že strom uvnitř nemá listy. Pak se ze svého auta znovu ohlédne a strom je tentokrát pokryt oranžovými listy.

4. Ve scéně, kdy Kate ukazuje mamince dopis u oběda, říká, že je rok 2006, na plakátu za ní je ale reklama na vstupenky na rok 2004.

5. Když je Kate u stolu v matčině kuchyni, podpírá si při záběru zblízka bradu rukou, ale když se mění úhel záběru kamery, obě ruce jsou na stole.

6. V nemocnici, když Alexům otec drží šálek kávy, je zřejmé, že šálek je prázdný. Naklání ho totiž tolik, že kdyby byl šálek plný kávy, polil by se.

7. Když Alex v roce 2004 přiveze strom před dům Kate, je dost malý. Do takové výšky by do roku 2006 rozhodně nestihl vyrůst.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Co dnes dělá jeden z největších podvodníků 20. století z filmu Chyť mě, když to dokážeš? Podívejte se!
HVĚZDNÁ INSPEKCE: Dodržují svá předsevzetí? Takto hřeší hvězdy Novy v kuchyni!


Novinky z NOVY