GALERIE: Jak šel čas s hercem Piercem Brosnanem? Známý krasavec zraje jako víno!

Aktualizováno 16.02.2017

Pierce Brosnan koláž
Zdroj: TV Nova

Herec irského původu s neobyčejným šarmem – to je Pierce Brosnan! Tento krasavec se na televizních obrazovkách objevuje již neuvěřitelných čtyřicet let, a přestože letos v květnu oslaví své 64. narozeniny, vypadá pořád skvěle. Některým mužům to stárnutí prostě svědčí! Co myslíte?

Pierce Brosnan se narodil roku 1953 v Irsku, kde také vyrůstal u svých prarodičů. V pubertě se s matkou přestěhoval do Londýna. Jejich vztah však byl silně poznamenán rozvodem rodičů, a tak není divu, že společné soužití matky a syna dlouho nevydrželo a Brosnan se již v patnácti letech od matky odstěhoval. Vstříc nelehkému osudu se rozhodl opustit školu a najít si práci, aby se uživil a neskončil na ulici. Pracoval na různých místech a chvíli se dokonce živil jako polykač ohně. Postupně s prvními pracovními zkušenostmi přicházely i nejrůznější herecké příležitosti a Brosnan se začal objevovat v menších divadlech.

Zdroj: Isifa / Archiv Hana Zagorová


Zásadní zlom v jeho herecké kariéře přišel až v době, kdy se společně s manželkou Cassandrou Harris přestěhoval do Ameriky. Brosnan se pak poprvé objevil v televizním seriálu Remington Steele a rýsovala se i možnost ztvárnit legendárního Jamese Bonda v chystané bondovce Dech života. Postava agenta 007 mu však nakonec vzhledem k problémům s televizní agenturou unikla a místo Brosnana si hlavní roli neohroženého agenta střihl Timothy Dalton. Herce navíc čekala další životní rána. Jeho milovaná žena Cassandra zemřela a Brosnan se na nějakou dobu zahalil do smutku. Jeho slibně rozběhnutá kariéra začala stagnovat.

Zdroj: isifa.com


Tři roky po smrti milované manželky se však Brosnan konečně dočkal a dostalo se mu příležitosto ztvárnit Agenta 007 v chystané bondovce s názvem Zlaté oko. Právě tato role udělala z Brosnana dvorního představitele Jamese Bonda, který se stal velkým oblíbencem mnoha diváků. Hercova kariéra se tak konečně začala ubírat tím správným směrem a Brosnan se později objevil v celé řadě úspěšných snímků, mezi které patří i Muž ve stínu nebo filmový muzikál Mamma mia, ve kterém dokázal, že je i nadaný zpěvák.

Podívejte se, jak za dobu své hvězdné kariéry Brosnan změnil:

Pierce Brosnan je dokonce držitelem Řádu britského impéria a má svou hvězdu i na Hollywoodském chodníku slávy. Jeho současnou manželkou je moderátorka Keely Shaye Smith, se kterou vychovává dva syny.

Nepřehlédněte:

Láska na place, výslech VB či skrytý talent režiséra. Co jste nevěděli o filmu Slunce, seno, jahody?

CHCI JE UKÁZAT! Poznáte jediný český film, kde se prsa odhalovala na žádost herečky?


Novinky z NOVY