V mládí prodával popcorn, je v Guinnessově knize rekordů a sbírá psací stroje! O kterou hvězdu Hollywoodu se jedná?

Aktualizováno 09.02.2017

Ohňostroj marnosti
Zdroj: TV Nova

V současnosti je tento americký národní klenot považován za jednoho z nejlepších herců své generace. Začátky jeho kariéry však nebyly nijak snadné! Tušíte, který herec se jako teenager živil prodejem popcornu nebo jako hotelový poslíček?

Naším neznámým je sympatický herec, který se narodil v roce 1956 v Kalifornii a jeho největším dětským snem bylo stát se kosmonautem. Ten se však rozplynul ve chvíli, kdy objevil kouzlo herecké profese a rozhodl se světu ukázat, co se v něm skrývá. Ve svých prvních rolích zužitkoval především svůj komediální talent a divákům se poprvé představil jako Allen Bauer ve filmu Žbluňk.

Malá nápověda vás jistě utvrdila v tom, že nejde o nikoho jiného než o známého sympaťáka Toma Hankse, který je právem považován za jednoho z nejtalentovanějších herců Hollywoodu. Jednou z nejznámějších Hanksových rolí je bezesporu postava Forresta Gumpa, kterého ztvárnil ve stejnojmenném filmu. Právě v roli Gumpa herec předvedl svou jedinečnou schopnost oddaně se vžít do své role a vtiskl tak postavě prostoduchého mladíka naprosto nezapomenutelnou tvář, kterou dodnes obdivuje celá řada filmových diváků.

Je téměř nemožné  vybrat další strhující výkony tohoto fenomenálního herce vzhledem k jejich množství. Diváci si jistě Hankse spojují nejen s postavou kapitána Millera ve válečném snímku Zachraňte vojína Ryana, ale také s legendárním Trosečníkem a celou řadou dalších výrazných rolí, které Hanks za téměř čtyřicet let své hvězdné kariéry ztvárnil.


Podívejte se na pár zajímavostí, o kterých jste nejspíš neměli tušení:


1. Než se stal hercem, vystřídal Tom Hanks několik zaměstnání. Jako teenager prodával popcorn a oříšky. Jednou dokonce pracoval jako hotelový poslíček. Odnosil tak kufry hned několika celebritám, mezi nimiž byla na příklad Cher, Sidney Poitier nebo Bill Withers


2. Slavný herec má neméně slavného předka. A to dokonce samotného prezidenta Spojených států Abrahama Lincolna. Jejich společným předkem je John Hanks, který žil v letech 1680 až 1740.


3. Je sběratelem klasických psacích strojů. První si koupil v roce 1970 a ve své sbírce jich už má více než sto.


4.
Zapsal se do Guinnessovy knihy rekordů, když si zahrál v sedmi po sobě jdoucích filmech, které vydělaly přes 100 miliónů dolarů. Jedná se o filmy: Zachraňte vojína Ryana (1998), Láska přes internet (1998), Zelená míle (1999), Toy Story 2: Příběh hraček (1999), Trosečník (2000), Cesta do zatracení (2002) a Chyť mě, když to dokážeš (2002).


5. Za roli ve filmu Zachraňte vojína Ryana sice nedostal Oscara, ale zato mu byla udělena Distinguished Public Service Award, což je nejvyšší civilní ocenění, které uděluje Námořnictvo Spojených států amerických. Cenu dostal na Den veteránů v roce 1999.

Další skvělý herecký výkonToma Hankse můžete sledovat již dnes ve filmu Ohňostroj marnosti od 20.00 na Nova cinema!

 

Nepřehlédněte:

ANKETA: Který z těchto fešáků se vám líbí nejvíce? Film Šťastný Nový rok je nabitý sexy herci!

LOĎ DUCHŮ - Věděli jste, že je film inspirován skutečnou tragédií nejkrásnější lodi světa?!


Novinky z NOVY