8 zajímavostí, co jste o filmu Zatímco jsi spal určitě nevěděli: Jedna z ikonických scén vznikla úplnou náhodou!

Aktualizováno 06.02.2017

Zatímco jsi spal
Zdroj: TV Nova

Jak se díky nešťastné náhodě a zmatku v nemocnici stát během chvilky z osamělé dívky snoubenkou krásného a bohatého muže v kómatu? Film Zatímco jsi spal rozvíjí opravdu netradiční dějovou linku!

Nenápadná Lucy v podání Sandry Bullock pracuje na stanici metra v Chicagu a sní o lásce a dokonalém partnerovi. Žije však osaměle a jediným paprskem, který prosvětluje její chmurné dny, je krásný Peter Callaghen – každý den se těší, až jej opět zahlédne, přestože se neznají. Jednoho dne se však stane něco nečekaného – Luciin „Pan božský“ spadne do kolejiště a ona mu na poslední chvíli zachrání život. Následně jej doprovodí do nemocnice, kde je ve zmatku považována za jeho snoubenku a kolotoč omylů může začít.

Nesmělá Lucy ale nezvládne Peterově rodině, která je na ni tak milá, říct pravdu, a Peter upadá do kómatu, takže její slova nemůže potvrdit ani vyvrátit. Co se stane až se Peter probudí?

Vtipná romantická komedie je vynikajícím filmem na pohodově strávené odpoledne. Zde je několik zajímavostí ze zákulisí:

1. Julia Roberts se po obrovském úspěchu Pretty Woman zdála být pro roli ideální. Roli však odmítla, stejně tak Demi Moore. Nakonec ji přijala Sandra Bullock.

2. Mezi oblíbené scény filmu patří ta, ve které chlapec během roznášení novin spadne z kola. Působí nesmírně komicky, v reálu to však taková zábava nebyla – pád proběhl úplnou náhodou a chlapec si během něj zlomil zápěstí. Scéna se však producentům natolik zalíbila, že je ve filmu nechali.3. Filmaři nejprve natáčeli v reálné nemocnici, později však zjistili, že je pro ně jednodušší postavit nemocniční pokoj v ateliérech, a tak přesunuli natáčení do vybudovaných kulis. Naopak všechny scény v domě rodiny Callaghenových byly natáčeny v reálných interiérech kouzelného starého sídla.

4. V první verzi filmu bylo vše obráceně: muž zahlédne ženu, která jej na ulici zaujme, ale než se mu podaří ji oslovit, srazí ji náklaďák a ona skončí v kómatu. Filmovým společnostem ale přišlo, že by muž, který takto pronásleduje ženu, mohl budit pohoršující dojem, proto role obrátili.

5. Lucy pracuje na stranici metra, kde se také odehrává mnoho scén. Chicagský dopravní podnik filmařům poskytl speciální práva natáčet v reálných exteriérech!

6. Film vynesl Sandře Bullock její první nominaci na Zlatý glóbus.

7. Snímek zaznamenal obrovský kasový úspěch vydělal totiž více jak desetkrát tolik, co stál. Natočit jej stálo pouhých 17 milionů dolarů, vydělal však celých 180 milionů! Z toho 1,2 milionu dolarů byl honorář Sandry Bullock.

Zdroj: TV Nova


8. Zatímco ve většině zemí byl film uveden pod doslovným překladem (včetně České republiky: While you were sleeping znamená přesne Zatímco jsi spal), v Polsku byl snímek nazván Ja cie kocham, a ty spisz, v překladu do češtiny – Já tě miluju a ty spíš.

Snímek Zatímco jsi spal můžete sledovat v sobotu 7. 1. 2017 od 16:00 na Nově.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z jeho šibalského úsměvu půjdete do kolen! Jak dnes vypadá dětská hvězda z filmu Zachraňte Willyho?

CHUDÁCI OBYVATELÉ! Co všechno museli přetrpět kvůli natáčení filmu s Vojtou Dykem a Kryštofem Hádkem?


Novinky z NOVY