CHUDÁCI OBYVATELÉ! Co všechno museli přetrpět kvůli natáčení filmu s Vojtou Dykem a Kryštofem Hádkem?

Aktualizováno 03.02.2017

Signál

Jakým způsobem se podaří dvěma vychytralým podvodníkům využít neznalost občanů zapadlé vesničky Zálesí? Vojta Dyk a Kryštof Hádek v hlavních rolích komedie Signál přišli na způsob, jak získat peníze od důvěřivých obyvatelů.

Satirická česká komedie v hlavních rolích s oblíbenými českými herci vypráví příběh dvou podvodníků, kteří přijíždějí do zapadlé vesnice Zálesí s nabídkou, která se neodmítá. Taky kdo by si rád nepřišel na pěkné peníze téměř za nic, že?

Kája a Filos vystupují jako zástupci společnosti, která bude ve vesnici hledat nejvhodnější pozemek pro stavbu vysílače mobilního operátora a samozřejmě slibují vysokou částku za pronájem pozemku v eurech. A na to důvěřiví obyvatelé vísky slyší.

Začíná tak boj s využitím veškerých možných zbraní. Každý chce, aby byl vysílač postaven na jeho pozemku, a on tak získal lákavou finanční odměnu. Na nějaké podezírání „pánů inženýrů“ ve snaze o vlastní prospěch vůbec nepomyslí. Situace se ale vyhrotí natolik, že Kája s Filosem budou muset rychle vymyslet řešení, aby se sami nestali obětí vlastního podvodu.

TUŠILI JSTE TO?

1. Motocykl se sajdkárou byl sice plně funkční, ale kvůli velkému hluku nebyl nastartován a ve scéně je pouze tažen pomocí lana.

2. Scenárista Marek Epstein a režisér Tomáš Řehořek se v základní myšlence nechali ovlivnit jinou českou komedií, díky čemuž se v kuloárech snímku přezdívá „Bobule 3“.

3. Obyvatelé Lhoty, kde natáčení probíhalo, museli během filmování dodržovat ticho. Museli se tak vzdát sekání trávy, práce na polích i řezání dřeva.

4. Scény odehrávající se v hospodě podbarvují upravené verze písní „Jsem gay“ nebo „Tepláky“ od skupiny Nightwork, jejiž členem je Vojtěch Dyk.

5. Natáčení probíhalo v Broumově Lhotě na Havlíčkobrodsku a ve Volichově. Hrad, který se ve filmu objevuje, je zřícenina Lipnice nad Sázavou.

Na film Signál se můžete těšit již ve středu od 17:50 na NOVA CINEMA!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 7: Chyby v Rivalech dráždí fanoušky, ale diváci kvůli nim film milují

Poslední role jednoho z nejslavnějších českých herců! Poznáte, v jaké pohádce se loučil s diváky?


Novinky z NOVY