Poslední role jednoho z nejslavnějších českých herců! Poznáte kde?

Aktualizováno 30.01.2017

Kouzelný měšec

Pohádka zavede diváky do čarovné krajiny Okoře, Kokořínska a třeba i Telče. Čarodějnice Bludimíra se pokusí zmocnit se království a Saša Rašilov, který hraje dobrosrdečného kominíka, se jí v tom pokusí zabránit. Podaří se mu to?

V pohádce Kouzelný měšec se čarodějnice Bludimíra probudí po spánku dlouhém několik věků a hned naplánuje, jak se opět stát krásnou, bohatou a mocnou čarodejkou. Kouzelnou knihu během jejího spánku zničily myši, a tak je potřeba, obstarat si dukáty někde jinde. Její ďábelský plán má nejvíce odnést nedaleké království, kde žije král s princeznou Blankou. O tu se zároveň uchází i princ Velemír z Dolního království, aby díky sňatku, spojil dvě silná království.

V pohádce nemůže chybět ani dobrosrdečný kominík, což je vlastně přestrojený princ Petr, který bude za království a hlavně za srdce princezny Blanky bojovat jako lev. Ten, kdo najde ukradený měšec a prsten pana krále, získá ruku sličné princezny. Podaří se kominíkovi splnit královy požadavky a získat svou milovanou? A jaké neplechy Bludimíra stihne v království nadělat?

NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ KOUZELNÉHO MĚŠCE:

V pohádce si zahrál i herec Miloš Kopecký. Byl očividně už hodně nemocný a šlo o jeho poslední herecký počin.

Roli čarodějnice Bludimíry skvěle ztvárnila herečka Mahulena Bočanová, která je na začátku pohádky za ošklivou čarodějku, ale po příchodu do zámku je z ní krásná kněžna.

Zdroj: TV Nova

Ve filmu se dvakrát objevuje melodie, jež je na MC nosiči soundtracku k seriálu Cirkus Humberto označena jako "Příjezd královského vyslance". Poprvé je to poté, co se princ Petr pohádá s princem Velemírem o pomoc při hledání kouzelného měšce - opouští při tom místnost, v níž došlo k hádce - a od sluhy si poručí přinést obyčejné šaty. Podruhé je to ve chvíli, kdy na koni sjíždí z kopce do města království, kde se ztratil kouzelný měšec.

Pohádka je nejen o kouzlech a čárech, ale také o lásce a o tom, že dobro vždy vyhraje a zlo je po zásluze potrestáno.

Napínavou pohádku si můžete naladit 31.12. od 14:20 na stanici TV Nova.

ČTĚTE TAKÉ:

Americká komedie plná českých hvězd! Víte, kdo z českých herců si zahrál ve filmu Poslední prázdniny?

VELKÝ TEST: Jak dobře znáte pohádku Mrazík? Otestujte se!


Novinky z NOVY