Ze štábu uniklo, proč Sabině Laurinové natekl dekolt!

Aktualizováno 29.01.2017

Čertova nevěsta

Krásná česká pohádka Zdeňka Trošky v sobě ukrývá spoustu zajímavostí, které vás překvapí. Kromě toho, že snímek vyhrál prestižní ocenění, během natáčení ale měli filmaři problém s financemi!

Poctivá česká pohádka, to nejsou jenom krásné kostýmy a hrady, ale i spousta vizuálních efektů, honičky lesem a samozřejmě hodně humoru v podání kvalitních domácích herců. Natočit takový náročný film vyžaduje precizní spolupráci celého štábu.


A Zdeněk Troška je právě na tohle specialista. „Když natáčím se Zdeňkem, mám pocit, že ani nepracuji. Je to spíš taková dovolená,“ pochvaluje si atmosféru na place třeba Karel Zima. Hlavní kameraman jenom doplňuje: „Jeho fantazie je neskutečná!“


Co jste ale o této pohádce nevěděli? Tady je pár zajímavostí!


Zdeněk Troška je nejen skvělý režisér, ale také velkorysý člověk. Jelikož filmaři neměli dostatečný rozpočet k natočení snímku, přispěl Troška filmu pět milionů korun, které získal jako porotce v jedné soutěži.


Jak to tak během natáčení bývá, ani tento snímek se neobešel bez komplikací. Během jedné scény zaútočila na Sabinu Laurinovou vosa, která herečku několikrát píchla do dekoltu. Dané místo ihned oteklo, ale naštěstí byla herečka v pořádku bez dalších zdravotních komplikací.


A komplikace nastaly i po skončení natáčení. Režisér nebyl spokojený s několika hlasy herců a to proto, že podle něj nebyly pohádkové, a tak se rozhodl, že požádá dabéry, aby dané hlasy přemluvili. Třeba princeznu Štěpánku přemluvila Jitka Ježková.


Hned na začátku se vědělo, že roli Lucifera ztvární František Němec, a tak mu byla role napsána přímo na tělo.


Film získal dvě ceny v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Minsku. Nákladný film obsahuje celkem 195 filmových triků, což přibližně odpovídá 20 minutám filmu.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti ze seriálu Dva a půl chlapa: Milionový honorář a skutečnost, o které jste neměli ani tušení!

LEGENDÁRNÍ MRAZÍK: Životy hlavních hrdinů rozhodně pohádkové nebyly! Co si prožili?


Novinky z NOVY