ÚCHVATNÉ ZÁKULISÍ: Podívejte se, jak vznikaly filmové klasiky!

Aktualizováno 28.01.2017

Fotky ze zákulisí klasických filmů - 6
Zdroj: urbansavior.com

Dnes už k novým filmům existují stovky bonusových materiálů pro fanoušky, dříve však nebylo obvyklé dávat nahlédnout pod pokličku vzniku jednotlivých filmů.

Podívejte se na zákulisní fotografie z opravdu klasických filmů, občas je těžké uvěřit, že se skutečně natáčely tímto způsobem! Kolik maket a miniaturních modelů museli filmaři vytvořit!

Vetřelec
Dnes už vzniká většina záběrů ve sci-fi filmech před zeleným pozadím a následně jsou exteriéry a interiéry dodělávány v počítačích, roku 1979 ale filmaři poctivě maketu vesmírné mimozemské lodi postavili ve studiu!

Zdroj: urbansavior.com

Metropolis
Žádní digitální roboti, v Metropolis Fritze Langa z roku 1927 byli v maskách robotů skuteční lidé, kteří potřebovali pauzu na oddych i na svačinu...

Zdroj: urbansavior.com

Krotitelé duchů
Jak to vypadalo na place trháku Krotitelé duchů? Všichni si tam museli připadat jako obři! Kvůli slavné scéně, kde reklamní postavička brázdí ulice města, se totiž postavila celá miniaturní scéna. Hodiny a hodiny tvrdé práce na detailech!

Zdroj: urbansavior.com

Sezamova ulice
Napadlo by vás, že slavné loutky nemusí vždy ovládat jen jeden člověk, ale na některé scény jich je potřeba více? Složitá gestikulace loutek prostě vyžaduje týmovou práci!

Zdroj: urbansavior.com

Hvězdné války
V předdigitálních dobách nebylo tak jednoduché vytvořit slavné vstupní titulky z legendární série Hvězdné války. Co za vás dnes udělá jednoduše každý program na úpravu videa se tehdy muselo vytvářet trochu složitěji...

Zdroj: urbansavior.com


Na další snímky ze zákulisí klasických filmů se podívejte do naší galerie! Poznáte je všechny?

NEPŘEHLÉDNĚTE:
NEŽ SE Z NÍ STALA TROSKA: Takhle Lindsay Lohan zářila ve své první velké roli!
VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ: Popáleniny a Otík, který nikomu nerozuměl! Tohle jste věděli?


Novinky z NOVY