ANIMÁK SHREK TŘETÍ: Neuvěříte, kolik hodin animátoři na filmu strávili! A přeci jim několik chyb uniklo

Aktualizováno 28.12.2017

Shrek
Zdroj: TV Nova

Tvůrci animované pohádky o zeleném zlobrovi, princezně Fioně, Oslíkovi a kocourovi v botách, posílají celou partu za dalším dobrodružstvím. Kdo bude vládnout celému království, když Shrek tuto pravomoc odmítá?

Otec princezny Fiony, král Harold už je starý a ví, že svou vládu musí předat někomu dalšímu. Logicky by to měl být Shrek,který v prvním díle zachránil princeznu, po nespočtu překážek se s ní oženil. Společně v dalším díle dokázali přemoct ne úplně hodnou Dobrou vílu s jejím povedeným synkem princem Krasoněm. A ani teď jim není dopřáno zaslouženého klidu v bažině. 

Shrek se se svými parťáky vydává  najít bratrance Artuše,kterého chce dosadit na trůn po králi Haroldovi. Po cestě se jim opět nevyhnou momenty, u kterých se budete za břicho popadat. Ani Fiona se doma nenudí. Oslabeného království se chce opět zmocnit princ Krasoň. Ale pozor! Fiona je v prvnířadě zlobryně a až potom princezna. Spolu s ostatními princeznami a pohádkovými postavami se tak postaví nepřátelům a budou bránit, co jim patří.

ZAJÍMAVOSTI Z FILMU SHREK TŘETÍ:

1. Antonio Banderas nadaboval Kocoura v botách v anglické, španělské, mexické, italské a japonské verzi filmu.

2. Animák za 160 milionů trhl na prvním místě amerického žebříčku 121,6 mil. dolarů, čímž se stal nejúspěšnější animovanou premiérou. Celkový výdělek se vyšplhal na 321 milionů a tím se snímek stal druhým nejúspěšnějším v sérii.

3. Tým animátorů o 150 lidech strávil prací na filmu dohromady milion hodin. Výroba jedné scény trvala v závislosti na její délce 6 až 8 týdnů. Zhruba tři sekundy animace tudíž zabrali jednomu týmu celý týden práce.

4. Shrek Třetí je první v sérii, který nezačíná otevíráním knihy příběhů.

5.  Shrek třetí je jediný film ze série filmů o zeleném zlobrovi, který neukázal Fionu v její lidské podobě.

6. Po uvedení filmu vznikly na jeho motivy počítačové hry na konzole Play Station 2, Xbox, Gamey Boy nebo Wii od Nintenda.

7. Do kin se kopie filmu rozváželi pod názvem „Stone“.

PÁR ZAJÍMAVÝCH FILMOVÝCH CHYB. CO AUTORŮM UNIKLO?

1. Když si Sněhurka strhla rukávy, tak na ruce bylo vidět její tetování. Ale když byla v akci, tak žádné tetování neměla.

2. Když Shrek křtí loď, tak do ní lahví udeří tak silně, že se potopí, předtím ale začne hořet. Jak se to mohlo stát?

3. Shrek na konci představení bere Krasoňovi meč řetězem, který je částí pout. Když Krasoně přemůže, tak už ale pouta nemá. Jak to dokázal?

4. Když Fiona sděluje Shrekovi, že je těhotná, tak je u toho i dračice, která neustále při záběru mění pozici. 

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dramatické natáčení Princezny se zlatou hvězdou: Kolik lidí se zranilo?

TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo

 

 


Novinky z NOVY