PODIVUHODNÉ CHYBY: Co tvůrcům filmu s Bradem Pittem nevyšlo? Všimli jste si několika filmových chyb?

Aktualizováno 25.01.2017

Podivuhodný případ Benjamina Buttona - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Představte si, že se narodíte jako stařec a s přibývajícími roky mládnete. Zvláštní, že? Film Podivuhodný případ Benjamina Buttona vychází z klasické povídky F. Scotta Fitzgeralda a jde o jedinečnou podívanou. Jaké zásadní chyby lze ve filmu ale najít?

Příběh Benjamina Buttona si vysloužil Oscara hned ve třech kategoriích. Dítě, které se narodilo jako stařec, ujala se ho žena vlastnící dům pro seniory, s přibývajícími lety mládlo a nabíralo sílu, je vskutku zajímavou podívanou. Nejen díky obsazení takových hereckých es jako Brad Pitt a Cate Blanchett, ale především díky zajímavému námětu filmu.

Tím, že jde děj filmu zpětně do minulosti, proti proudu času, dává ale prostor pro vznik několika historických nepřesností, kterých si znalý divák může všimnout. Jakých chyb se tedy tvůrci filmu dopustili?

VÁLKOU SUŽOVANÉ MĚSTO, NEEXISTUJÍCÍ AUTO A CHYBY V POČTECH. CO TVŮRCŮM FILMU NEVYŠLO?

1. Ve scéně v ruském Murmansku v roce 1941 vidíme celkem poklidné město za války, ve skutečnosti bylo ale neustále bombardované.

2. Když si dávají Elizabeth a Benjamin čaj, neustále se mění obsah skleničky s čajem Elizabeth.

3. Když Benjamin odjíždí z Ruska poté, co USA vyhlásí válku během druhé světové, mají zapnutá všechna světla včetně těch pátracích. Ve válce ale lodi národů, které válčí, nesmí používat žádná světla.

4. Když Benjamin navštíví Daisy v tanečním studiu, říká, že je její dceři dvanáct let. Narodila se v roce 1969, což znamená, že by se měl psát rok 1981 nebo 1982. Jejich rodinným vozem je ale Jeep Wagoneer, který byl vyroben až roku 1986.

5. Když Daisy říká Benjaminovi, že je těhotná, je mu 45 let – sama to těsně předtím zmínila. Protože se Benjamin narodil v roce 1918, je jasné, že tento okamžik se odehrává v roce 1963. Jak je potom možné, že jejich dcera Caroline slaví první narozeniny v roce 1969? Tady něco nesedí...

Všimli byste si v průběhu filmu těchto chyb? Ověřit si to můžete již 26.12. od 20:00 na Nova Cinema. 

ČTĚTE TAKÉ:

6 PŘEKVAPENÍ z filmu Pretty Woman: Náhrdelník za miliardy a chyba, které jste si nevšimli!

TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo


Novinky z NOVY