ZE ZÁKULISÍ SHREKA 2: Těchto top 10 faktů musíte o filmu vědět, než se na něj podíváte!

Aktualizováno 24.01.2017

Shrek 2
Zdroj: oficiální zdroj

Pohádky většinou končí svatbou dvou hlavních hrdinů. Ale co se děje poté? To ukazuje pokračování animáku Shrek! A ne vždy spolu žili šťastně až do smrti...

Co je jednou z nočních můr každého novéhu vztahu? Setkání s rodiči vašeho protějšku! A co teprve když jste tlustý zelený zlobr a oni jsou král a královna celé pohádkové země. To je pak nervozita dvojnásobná. Vypadá to, že ne všichni jsou šťastní z toho, jak se nakonec příběh vyvrbil, a na královskou dcerku si dělá zálusk ještě někdo jiný... Jak to všechno dopadne? Na to se podívejte ve filmu Shrek 2! A aby toho nebylo málo, zde je několik zajímavostí o filmu:

1. Ve Shrekovi 2 je hodně hlášek, které jsou ale uzpůsobeny zemi vzniku. Aby neztratily svůj vtip v češtině, protože málokdo zná všechny americké komiky a celebrity, musely být nahrazeny příhodnými českými protějšky. V české verzi proto křoví vypadá jako Halina Pawlowská, zatímco v originále jako zpěvačka Shirley Bassey.

2. V nejmasovější scéně filmu je v záběru najednou celých 6000 postav! Jedná se o scénu očekávaného příjezdu Fiony se Shrekem do království.

3. Na filmu pracoval štáb čítající 300 lidí. Vytvořit Shreka 2 jim trvalo dlouhé tři roky!

4. Ve Shrekovi 2 je mnoho odkazů na jiné filmy – např. Vetřelce, Pána prstenů, Mission Impossible, Flashdance... Objevíte je všechny?

Nepřehlédněte:
TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo5. Jeden animátor vytvořil během týdne usilovné práce 3–5 sekund animace. Kdyby tedy měl na 93minutovém filmu pracovat sám, trvalo by mu to cca 47 a půl roku!

6.
Herci, kteří dabovali postavy, se ve studiu prakticky nesetkávali – každý svůj part namlouval zvlášť. A to platilo i v případě duetu Kocoura s Oslíkem!

7. Jak je vidět, nemusíte být ve filmu ani vidět, abyste si na něm slušně vydělali. Dabér Mike Myers, který propůjčil hlas Shrekovi, si vydělal krásných 10 milionů dolarů, což bylo v té době v přepočtu cca 265 milionů korun!

Mike Myers

Zdroj: oficiální zdroj


8. Ani pokračování Shreka se nevyhly chyby, které jednoduše někdo přehlédl. Při první večeři v zámku sedí ze začátku u stolu král, královna, Fiona a Shrek. U stolu jsou přesně čtyři židle. Když ale do jídelny vběhne oslík, najednou skočí na židli mezi krále a královnu, která tam předtím určitě nebyla!

9. Další věcí, kterou si animátoři nepohlídali, je Fionin prsten, který na začátku filmu dostane od Shreka. Střídavě jí na prstech mizí a zase se objevuje.

10. A nakonec otázka k zamyšlení – Víla kmotřička ve filmu drží dietu. Jenže zároveň dokáže lidi zkrášlit pomocí lektvarů. Proč tedy nějaký sama nevypila, aby zhubla?

 

Animovaný film Shrek 2 nezapomeňte sledovat 25. 12. v 15:55 na Nově. Nebo 26. 12. v 18.25 na Nova Cinema.

 

PODÍVEJTE SE TAKÉ NA:

6 PŘEKVAPENÍ z filmu Pretty Woman: Náhrdelník za miliardy a chyba, které jste si nevšimli!

Dramatické natáčení Princezny se zlatou hvězdou: Kolik lidí se zranilo?


ANKETA: Která česká pohádka je podle vás ta NEJKRÁSNĚJŠÍ?

 


Novinky z NOVY