POZNÁTE HO? Hádejte, který slavný herec se stal předobrazem pro postavu v pohádce Vánoční koleda!

Aktualizováno 21.01.2017

Vánoční koleda – Animovaná - 9
Zdroj: TV Nova

Šlo o první spolupráci slavného hollywoodského herce se společností Disney. Nutno říct, že role necitelného mrzouta, který nesnáší Vánoce, mu padla jako ulitá. Uhodnete, o koho jde?

Filmového zpracování se dočkal jedinečný příběh Charlese Dickense Vánoční koleda, který je plný poučení. Lakomý, chladný a necitelný mrzout Ebenezer Vydřigroš nesnáší Vánoce a vše, co je s nimi spojeno. Na Štědrý večer se ale stane něco, co jeho pohled na život úplně obrátí.

Starého pána navštíví během Štědrého večera tři různí duchové, kteří mu ukazují výjevy, jež nastanou, pokud nezmění své hrabivé zvyky a věčně nepříjemnou náladu. První je duch minulých Vánoc, který starce bere do minulosti, aby mu ukázal, jak veselým chlapcem býval a jakou radost mu svátky dělaly. Dalším je duch současných Vánoc, ten bere Vydřigroše na tři různá místa – do obchodu plného lidí, kteří nakupují s radostí jídlo, aby mohli připravit pro své blízké vánoční hostinu, pak na rodinnou oslavu Scroogeova téměř ožebračeného písaře a k rodině bez domova, choulící se kolem otevřeného ohně.

Zdroj: TV Nova

Třetí duch, duch budoucích Vánoc, ukazuje muži výjev, který je natolik mučivý, že strach z této hrozby Vydřigroše dočista změní. Jak příběh dopadne?

ZAJÍMAVOSTI FILMU:

Film byl natočen metodou motion capture (snímání pohybu) a předobrazem pro hlavní postavu byl komik Jim Carrey. Ten mimo jiné nadaboval osm dalších postav.

Jde o první spolupráci Jima Carreyho s Walt Disney Pictures.

Na filmovém soundtracku s názvem God Bless Us Everyone spolupracovali krom Alana Silvestriho také Glen Ballard a celosvětovně známý italský operní pěvec Andrea Bocelli.

Zdroj: TV Nova

Jde o první Disneyho animovaný film, který byl promítán v 3D IMAX.

Režisér Robert Zemeckis už kdysi prohlásil, že Vánoční koleda je jeho oblíbený příběh pojednávající o cestování v čase.

Nad krbem v domě Boba Rastra visí obraz autora Vánoční koledy Charlese Dickense. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE PARÁDA! Krásná moderátorka Lucie Borhyová prozradila, jak se obléká k vánočmímu stromečku

Hvězdy televize Nova přejí krásné svátky! Jaké jsou jejich vzkazy PRO VÁS?


Novinky z NOVY