TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo

Aktualizováno 28.12.2017

Shrek
Zdroj: TV Nova

Animovaná pohádka Shrek si našla své příznivce po celém světě. Příběh o zeleném zlobrovi, do kterého se zamiluje krásná princezna Fiona, je ale plná chyb! Všimli jste si jich také?

Zlobr Shrek si poklidně žije ve svém domku uprostřed bažin, kam živá duše nevstoupí. Když ale do bažiny začnou přicházet všechny pohádkové bytosti, které tam vyhnal Lord Farquaad, musí Shrek situaci řešit. Přislíbí Lordu Farquadovi, že pro něj vysvobodí princeznu Fionu, uvězněnou drakem ve věži, aby si ji Lord mohl vzít za ženu.

Při dlouhé pouti se do sebe ale Fiona se Shrekem zamilují, a tak po návratu musí překonat spoustu překážek na cestě za společným životem. Jak se bude princezně Fioně líbit v bažině a co bude s věrným parťákem Oslíkem, který Shreka na jeho cestách doprovází?

Ani tento animovaný velkofilm se bohužel neobešel bez několika chyb, kterých si divák většinou ani nestihne všimnout. Tady jsou ty nejznámější z nich!

NEJVĚTŠÍ FILMOVÉ CHYBY:

1. Když Shrek s Fionou porazí Robina Hooda s jeho partou, je na jednom ze záběrů jasně vidět, že Shrek není zraněn. Asi o pět vteřin později Fiona zjistí, že má Shrek v zadnici šíp!

2. Když Oslík na vratkém mostě u hradu křičí, aby Shrek přestal s mostem viklat, je zřetelně vidět, jaká je to dálka ke konci. Ale pak Oslík udělá pár kroků a už je na druhé straně.

3. Fiona pozoruje z jeskyně Shreka a Oslíka a ačkoliv je po setmění, má pořád normální podobu.

4. Když v lese potkají Robina Hooda, tak se představí jako monsineur Hood, ale Robin Hood nebyl francouz! Byl to anglický šlechtic.

5. Jak mohla Fiona přebývat od svého dětství ve věži bez jídla a nejrůznějších potřeb? Rytíři jí dary nosit nemohli, neboť je vidět, že všichni rytíři umřeli mnohem dříve, než se vůbec k Fioně dostali.

 

6. Když Lord Farquad oznamuje Shreka jako vítěze, obklopuje je stožár s vlajkami. Následný bližší záběr na Shreka a Oslíka odhalí, že vlajkové stožáry jsou pryč, stejně jako štíty na zdech, které stojí na stožárech.

7. Když je Shrek na začátku chycen do pasti a Fiona ho zachraňuje pomocí bojových umění, v jednu chvílí se přiblíží k pasti rukou, ale v následujícím záběru je už od pasti dost daleko.

8. Když mučí perníčka, tak je vidět, že nemá ani jednu nohu. Na konci filmu, když zpívá, tak mu chybí pouze jedna noha.

9. Jak může Oslík vědět, že je Shrek zelený? Když později jde hledat květinu pro Shreka, tak říká, že je barvoslepý.

10. Shrek vyleze na draka díky řetězu, který tam při následném letu není.

 

Jak Shrek a Fiona vybojují svoji lásku a co na to Lord Farquaad?

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

ANKETA: Která vánoční pohádka je pro vás ta nejkrásnější?

Vánoční program TV Nova: Podívejte se na ukázky z toho nejzajímavějšího! 

HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!


Novinky z NOVY