TOP 10: Slavná pohádka Ledové království je plná chyb! Všimli jste si jich?

Aktualizováno 20.01.2017

Ledové království
Zdroj: Archiv TV Nova

Oblíbená animovaná pohádka Ledové království, která okouzlí jak děti tak dospělé, je plná chyb, kterých si natáčecí tým nevšiml. Jaké jsou ty nejvíc do očí bijící?

Nespočet efektů, velké množství lidí na place a snaha o co nejvěrnější animovaný obraz. Ale i mistr tesař se někdy utne, a tak všímaví diváci odhalili několik zásadních chyb, kterých se producenti pohádky známé po celém světě dopustili. A některé z nich jsou skutečně úsměvné.

Zdroj: Archiv TV Nova

TADY JSOU TY NEJLEPŠÍ Z NICH:

1. Když Kryštof a Sven opouštějí Elzino ledové královstí, jsou za nimi v hlubokém sněhu vidět jejich stopy. Když se ale za chvíli vrací stejnou cestou, stopy už tam nejsou! Kouzlo, nebo snad chybička?

2. Ve scéně, kdy Elza svoji sestru - princeznu Annu, sněhuláka Olafa a Krištofa vyžene z ledového zámku ven za pomocí sněhové příšery, kterou stvořila, nemá Anna svůj klobouk. V dalším záběru už ho ale zase má. Jak se při pádu do sněhu mohl na hlavě princezny zase objevit?

3. Když Anna již v dospělosti po ránu zpívá, skočí ve scéně do výšky před jeden z obrazů v chodbě a dopadne na sedačku, která tam v širším záběru vůbec není. Kde se tam z ničeho nic vzala?

Zdroj: TV Nova

4. Při korunovaci princezny Elzy zachvacuje korunovační jablko její ledová síla. Po odložení klenotů ale mráz nikde viditelný není. Jak mohl tak rychle zmizet?

5. Při zpívání nejznámějšího songu Let it go, si Elza přehazuje spletený cop, který v jeden moment doslova projde skzr její levé rameno. I taková chyba se může vloudit.

6. Nikde ani stopy po vichřici a přesto se za princeznou Annou zabouchnou s velkou ránou dveře, když vstoupí do krámku se saunou.

Zdroj: Archiv TV Nova

7. Krištof hraje na hudební nástroj, který má sice čtyři struny, ale jen tři ladící mechanismy. Jak pěkně na ní ale hraje, že?

8. Mizící sněhulák! V ledovém zámku Elzy stojí věrně po boku její sestry Anny sněhulák Olaf. Když Anna udělá krok dopředu, Olaf najednou zmizí.

9. Když Anna a Kristoff visí ze skály svázaní dohromady lanem, princezna jej přeřízne a oba padají dolů, aby se zbavili běsnící sněhové příšery, po dopadu do hlubokého sněhu není po lanu ani stopy. Jak se z něj hlavní postavy při pádu dostaly?

10. Když najde Olaf téměř zmrzlou Annu, leží princezna přímo před dveřmi, při dalším záběru už Anna leží o velký kus blíž ke krbu. Na to, že se nemůže téměř pohnout, se posunula celkem rychle, že?

I přes tyto drobné chybky, kterých si divák málokdy stihne všimnout, patří pohádka Ledové království mezi nejoblíbenější animované filmy vůbec. Příběh doplněný chytlavým songem se velmi rychle vryl lidem do paměti.


Film Ledové království sledujte už v pátek 23. prosince od 20.20 na TV Nova.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO SE FILMAŘŮM NEPOVEDLO: Film Gladiátor je plný chyb. Které bijí do očí nejvíce?

Které bijí do očí nejvíce? Historická Trója: Tyhle filmové chyby jste ve filmu na 99,9% přehlédli!


Novinky z NOVY