Spadl ze mě ten největší balvan, říká Květa Cínová. 

Aktualizováno 19.01.2017


Právě odvysílaný díl reality show Akce nový domov byl plný emocí, dětské radosti a splněných snů jedné neobyčejné rodiny. Jak se jim v novém bytě žije?

K paní Květě nebyl život zrovna fér, ale i tak se ke své situaci dokázala postavit čelem. Dvě nevydařená manželství, péče o děti, dcera, která se dostala do těžké životní situace. To vše se podepsalo na zdraví Květy Cínové a vyústilo v mozkovou příhodu, která ji na rok úplně vyřadila z normálního života. Příběh zasáhl celý realizační tým pořadu v čele s moderátorkou Terezou Pergnerovou, která prožívala každou novou proměnu v bytě velmi emotivně.

Paní Květa byla z Terezy Pergnerové nadšená: „Děti o ní pořád mluví, jak si to společně užili. Moc na ni vzpomínáme.“

A právě Tereza se spolu s celým týmem vrhla na rekonstrukci celého bytu početné rodiny, která měla dvě velká přání. K tomu prvnímu patřil jeden velký stůl, u kterého by mohli všichni společně jíst a scházet se. Druhým přáním bylo vyřešit otázku soukromí, protože toho se šesti členům ve dvoupokojovém bytě dostává minimálně.

Paní Cínové můžete pomoci i vy prostřednictvím Nadace Nova. ZDE se dozvíte jak 

„Konečně mám kuchyň, kterou jsem si přála. Tam se můžeme sejít všichni jako rodina, to nám opravdu moc pomohlo, protože kuchyň je středem domácnosti. Můžeme si tam teď všichni sednout a povídat si,“ svěřuje se paní Květa.

Proměna bytu nadchla každého člena rodiny, nejvíce pak děti, které konečně mají trošku svého soukromí a hlavně útočiště, kde si mohou hrát, dělat úkoly a trávit společně čas.


Na celý díl se podívejte ZDE

 

Další díl pořadu ukázal, že když se lidé dozvědí o trápení druhých, rádi pomohou. Jedna ze sousedek dokonce donesla domácí bábovku, aby se tým mohl posilnit před finálním dokončením projektu, a Tereza tak mohla předat klíče od bytu rodině včas. Jiná zase pohostila hladové pracanty teplým obědem. To se potom pracovalo jedna radost.

A jak se rodině v novém bytě žije? „Žije se nám líp, ten největší balvan ze mě spadl,“ dodává paní Květa vděčně.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
AKCE NOVÝ DOMOV: Paní Květu už poznávají lidé na ulici! Po odvysílání přijde smršť!
Panu Sporerovi můžete pomoci i vy! Podpořte jej přes Nadaci Nova


Novinky z NOVY