Neuvěřitelný cit pro detail: Podívejte se, proč je film Ledové království tak dokonalý!

Aktualizováno 19.01.2019

Ledové království Elsa
Zdroj: Archiv TV Nova

Magický příběh plný sesterské lásky a kouzelných chvil uchvátil nejednoho diváka. Věděli jste ale, co všechno za tak skvostným dílem ale stojí? Nebylo jednoduché jej vytvořit!

Snad každý už slyšel o animovaném příběhu, který byl natočen na motivy Hanse Christiana Andersena a uchvátil nejen dětské diváky. Sesterské duo, které vyrůstá bez rodičů, rozdělí magické schopnosti starší Elsy. Ta ze strachu, že ublíží svým nejbližším, uteče daleko od lidí, ale její nebojácná a věčně optimistická sestra Anna to tak nenechá. Rozhodne se sestru najít a přivést ji domů. Vydává se tak na nebezpečnou cestu, na které ji doprovází urostlý Kristoff se svým sobem. Co vše je na jejich cestě plné mytických trollů a legračního sněhuláka Olafa ještě čeká? To si nepochybně nenecháte ujít!

Za krásami a kouzelnými scénami tohoto filmu se skrývá mnohem víc, než byste čekali! Podívejte se, co vše bylo potřeba, aby vznikl tento pohádkový příběh!

1. K vytvoření Elsina hradu bylo zapotřebí 50 animátorů!

2. Ledové království se stalo pátým nejúspěšnějším filmem všech dob, mezi animovanými filmy pak finančně dokonce nejúspěšnějším.

3. Každá vločka, která v animovaném filmu spadne, je jedinečná díky speciálnímu generátoru, který pro film dokázal vyrobit 2 000 různých vloček.

4. Postavy Hans, Kristoff a Anna jsou pojmenovány po autorovi původního příběhu Sněhová královna, kterým je Hans Christian Andersen.

5. Pro vytvoření Elsiny podoby poté, co uteče z království, přizvali tvůrci filmu na pomoc celebritního kadeřníka a stylistu Danila, aby experimentoval s nejrůznějšími styly a pokusil se zdůraznit Elsinu nově objevenou odvahu.

Zdroj: TV Nova
6. Aby Elsina ledová kouzla působila co nejdokonaleji, povolali tvůrci filmu na pomoc vědce Thomase Paintera, známého jednoduše jako „doktor Sníh“, který jim chování sněhu vysvětlil na molekulární úrovni.

7. Skutečný sob, který byl autorům předobrazem, názorně předvedl velice nečekanou věc, když ho svědilo ucho. Podrbal se zadníma nohama, stejně jako by to udělal třeba pes. Takže bylo jasné, že sob Sven to ve filmu musel udělat taky!

8. Animátoři a tvůrci efektů se vypravili do Jackson Hole ve Wyomingu, aby poznali hluboký sníh. Vyzkoušeli si nejrůznější oblečení – včetně dlouhých sukní – aby zaznamenali, jaké stopy po sobě při chůzi zanechávají a jak sníh s daným oblečením reaguje.

9. Když tvůrci filmu vymýšleli postavu Olafa, měli neomezené možnosti. Teprve když se zamysleli nad tím, „jak by asi uvažoval sněhulák?“, Olafa doopravdy objevili: je nezkažený, prostý a nevinný. Jeho humor ve své podstatě vychází z prostého způsobu jeho uvažování.

Zdroj: Archiv TV Nova
10. Postava Kristoffa inspirovaná Sámy, kteří obývají severní Norsko. Jsou známí chovem sobů, což může vysvětlovat, proč je Kristoffovým nejlepším kamarádem sob jménem Sven. Tvůrci filmu dokonce navštívili chovnou stanici sobů v norském Rorosu, která patří Sámům.

11. Umělecký vedoucí filmu se svým týmem odcestoval do Norska, aby zde společně nasákli místní atmosférou, prohlédli si architekturu, prozkoumali místní kulturu a mýty a inspirovali se prostředím pro vytvoření svého fiktivního království Arendelle. Na cestách auty, vlaky a loděmi navštívili pevnosti, hrady, skanzeny, katedrály, fjordy a ledovce.


12. Několik členů produkčního týmu se vypravilo do Quebecu, aby si zde prohlédli ledový hotel, který byl inspirací pro Elsin ledový palác. Ačkoliv na umělce udělala ledová architektura velký dojem, žádný z nich se nerozhodl v mrazivém hotelu přenocovat.

Podívejte se na tento kouzelný příběh, který vám zpříjemní předvánoční večer. Nenechte si ujít Ledové království už v pondělí 23. prosince ve 20:20 na Nově!


Novinky z NOVY