Kevin Costner jak ho neznáte: Věděli jste, že s kapelou dobývá světová pódia? A nejen to!

Aktualizováno 24.07.2018

Kevin Costner
Zdroj: isifa.com

Kevin Costner je úspěšný americký herec, který svým úsměvem dokáže okouzlit snad každou ženu. Věděli jste, že tento známý krasavec se proslavil také jako režisér a zpěvák?

Kevin Costner se narodil v roce 1955 v Kalifornii a jeho dětství nebylo vždy zrovna šťastné. Rodina malého Kevina totiž byla kvůli práci jeho otce nucena neustále se stěhovat z místa na místo, a tak si chlapec musel často zvykat na život v neznámém městě i na nové přátelé. Costnera však tato zdánlivá nevýhoda nijak výrazně nepoznamenala a již na střední škole se prosadil jako zdatný sportovec. Nejvíce ho zaujal baseball, a tak se mu během celých studií aktivně věnoval.

Zdroj: Profimedia


Jeho sportovní nadšení však nakonec polevilo společně s ukončením střední školy a Costner se rozhodl, že se bude věnovat marketingu, který také vystudoval na vysoké škole ve Fullertonu. Po několika pracovních zkušenostech v různých firmách se Costner rozhodl udělat zásadní životní změnu a vydal se zcela jinou cestou a to vstříc herecké kariéře.


Ačkoli dnes Costner patří mezi jednoho z nejuznávanějších herců v Hollywoodu, jeho filmové začátky nebyly vůbec jednoduché. Zlom v jeho, zpočátku ne moc úspěšné kariéře, přišel v roce 1985 s filmem Silverado, kde si zahrál kovboje. Právě akční westernový film z dílny režiséra Lawrence Kasdana představoval pro Costnera jedinečnou příležitost, která ho posunula o velký kus blíže k vysněné práci uznávaného herce. Costnerovi se pak začaly hrnout další filmové nabídky a v několika snímcích dokonce využil i svou baseballovou průpravu.


Herce si diváci nejčastěji spojují s nezapomenutelnými snímky jako ´Vodní svět´ nebo ´Osobní strážce´, kde si zahrál po boku Whitney Houston a ukázal, že role romantického zachránce je pro něj jako stvořená. Costner však oslavil úspěchy nejen jako skvělý herec, ale také jako režisér a producent. Jedním z jeho nejúspěšnějších filmů, který v roce 1991 dokonce získal neuvěřitelných sedm Oscarů, včetně ocenění za nejlepší film, je snímek ´Tanec s vlky,´ kde si samotný režisér zahrál hlavní roli.

Zdroj: Profimedia


Podívejte se, co dalšího jste o oblíbeném herci možná nevěděli:
1. Costner se věnuje i zpěvu a se svou hudební skupinou Modern West vystupuje po celém světě.


2. Herec je také uznávaným vizionářským vypravěčem a letos dokonce ve spolupráci s dalšími autory vydal knihu s názvem ´Cech objevitelů´

Zdroj: TV Nova

3. Costner má celkem sedm dětí. Syn Liam se narodil jako nemanželský a jeho matkou je dědička týmu amerického fotbalu Pittsburgh Steelers Bridget Rooneyová, se kterou měl herec krátký vztah.


4. V jeho filmu ´Tanec s vlky´ si zahrál i jeho otec William.

Zdroj: TV Nova

5. Herec k filmu ´Osobní strážce´ napsal pokračování, ve kterém měl ochraňovat princeznu Dianu. Ta roli s velkým váháním nakonec přijala. Z natáčení ale sešlo po její tragické smrti.
 

 

 

Nepřehlédněte:

Alkoholismus, tři rozvody i změna orientace! Podívejte se, co dnes dělají představitelky kultovního Sexu ve městě!

ANKETA: Která vánoční pohádka je pro vás ta nejkrásnější?


Novinky z NOVY