Nejlepší lék na zlomené srdce? Cameron Diaz jej nalezla ve filmu Prázdniny!

Aktualizováno 19.01.2019

Prázdniny 2006
Zdroj: Archiv TV Nova

Netradiční vánoční příběh, který svým zpracováním dostane každého. Podívejte se, jak si hollywoodské krásky Cameron Diaz a Kate Winslet poradí s milostnými eskapádami a s grácií začnou nový život!

Film prázdniny je dalším romantickým počinem režisérky a scénáristky Nancy Meyers, která už má na kontě filmy jako Po čem ženy touží nebo Lepší pozdě nežli později. Tento příběh má však o to větší kouzlo, že je zasazen do nejkrásnějšího období v roce a zasněžená anglická vesnička mudodává ještě větší šmrnc.

Zdroj: Archiv TV Nova


Dvě krásné a inteligentní ženy, Amanda a Iris v podání hollywoodských hvězd Cameron Diaz a Kate Winslet jsou zhrzeny životem, či přesněji mužským pohlavím. Proto spolu uzavřou dohodu a rozhodnou se si na celé Vánoce vyměnit svá obydlí. I když si obě myslí, že útěk přes celý kontinent vyřeší jejich problémy, ti chlapi jsou prostě všude! Obě, i když proti své vůli, se zamilují. Tentokrát se ale zdá, že jsou dotyční muži těmi pravými, přestože to opět není vůbec jednoduché. Ve zkratce magický příběh plný lásky, zklamání, ale i šťastných konců. Rozhodně si ho nenechte ujít!


Samotný snímek skýtá hodně tajemství, ale pro vás máme připravené ještě další zajímavosti, které jste určitě netušili!

1. Internetová stránka, kterou obě hlavní postavy použijí k výměně svých domů, je reálná. Jedná se o stránku homeexchange.com.

2. Eli Walach, který ve filmu ztvárňuje Arthura, slavného režiséra v důchodu, je známý z filmu Sedm statečných (1960) a touto rolí oslavil 50 let na obrazovce.

Zdroj: Archiv TV Nova


3. Režisérka Nancy Meyers zakomponovala do filmu svou vlastní zkušenost, a to problémy s jícnem. Ve snímku jimi trpěla Amanda (Cameron Diaz).

4. Kate Winslet a Rufus Sewell kdysi skutečně tvořili pár.

5. Dustin Hoffman v Noční Show Jaye Lenoe vysvětlil, jak scéna ve videopůjčovně, ve které se objevil, vznikla. Jeho účast prý nebyla plánovaná, jen jel okolo a viděl, že se natáčí nějaký film, načež zastavil, aby se podíval, co se tam děje.

Zdroj: Archiv TV Nova


6. Sestra Juda Lawa se jmenuje Iris (Kate Winslet), stejně jako jeho skutečná dcera.

7. Podle Cameron Diaz byly Prázdniny její fyzicky nejvíce vyčerpávající film, když musela v jedné scéně běžet.8. Tato romantická komedie za úctyhodných 85 milionů vydělala studiu Sony za první víkend promítání 12,7 milonů. dolarů, čímž sedostala na třetí místo žebříčku návštěvnosti. Po měsíci se obrat vyšplhal na 58,8 milionů.

9. Interiér domu Amandy byl postaven ve zvukovém studiu, a i bez stropu, elektriky, plynu a vody stál přes milion dolarů.

Zdroj: Archiv TV Nova


10. Když si prochází Kate Winslet filmovou kolekci Cameron Diaz, můžeme zřetelně vidět i film „Enigma“, ve kterém Winslet hrála.


Nenechte si ujít kouzelný romantický příběh Prázdniny již ve čtvrtek 22. prosince od 21:30 na Nově!

 

Nepřehlédněte:

Alkoholismus, tři rozvody i změna orientace! Podívejte se, co dnes dělají představitelky kultovního Sexu ve městě!


ANKETA: Která vánoční pohádka je pro vás ta nejkrásnější?


Novinky z NOVY