Jak se má těsně před Vánoci? Zdeněk z Akce Nový domov prozradil, jak se mu dnes bydlí a co by neměnil

Aktualizováno 14.01.2017


Zdeněk Sporer a jeho dva vnoučci se stali hlavními hrdiny prvního dílu nové reality show Akce nový domov. Sympatický děda se dostal do svízelné situace a musí postarat o své dva vnuky v naprosto hrozném bytě, který je pro dva malé chlapce nebezpečný! Jak jim show změnila život?

Rodina Sporerových se ocitla v nepěkné situaci. Pan Zdeněk Sporer se rozvedl s manželkou a zůstal sám na výchovu dcery, která trpěla epilepsií. Dcera se však jednou zamilovala a na svět přivedla dva zdravé kluky. Ty však po letech nechala před prahem svého otce, pana Sporera. Děda Zdeněk však nelenil a svých dvou malých vnoučků se ujal.

CHCETE PANU SPOREROVI POMOCI? ZDE SI PŘEČTĚTE JAK!

Osud se s nimi nepáral, a proto se jim rozhodla pomoci moderátorka Tereza Pergnerová a Akce nový domov. Díky tomu získal Zdeněk Sporer a jeho vnuci nový domov. Všichni tři si přestavbu bytu nemohou vynachválit: „Je to tady velký, máme každý prostor sám pro sebe,“ podělil se o své pocity z nového domova jeden z vnuků.

Zdroj: oficiální zdroj


Sám dědeček Zdeněk si nemůže vynachválit týdenní dovolenou v Poděbradech, kam je štáb Akce nový domov poslal. Všichni tři si užívali lázeňské procedury a raději ani nepřemýšleli o tom, co je čeká zpátky po návratu domů. Přestože se všichni na nový byt těšili, než si zvykli na nové prostory, chvíli to trvalo: „Když třicet let víte, že vstanete v pokojíku, kde to je přes obývací pokoj do kuchyně a teď vám to přestaví, může to být někdy divné. Vše je naopak a je těžké si zvyknout,“ komentuje Zdeněk nový byt.
 

Není však všechno tak růžové, dědeček také přiznal, že ho starost o milované vnuky čím dál víc zmáhá. „Je mi už šedesát devět let, přišla škola, dospívání, puberta a mám se co ohánět. To jsem před lety nedomyslel,“ popsal muž. Kluky by však nikdy do dětského domova nedal. To je pro něj zcela nemyslitelná věc.


NA CELÝ PRVNÍ DÍL AKCE NOVÝ DOMOV SE PODÍVEJTE ZDE


Blíží se čas Vánoc a ten si užijí také Sporerovi. Poprvé v novém bytě, s tím je spojeno také jedno rozhodnutí. Kam s ním? „Zatím nevíme, kam dát stromek,“ usmál se Zdeněk, který doufá, že klukům obstará pravé české Vánoce.


Všichni tři chlapi z nového domova nadšení a děkují štábu Akce nový domov za příležitost, která se naskytne jen jednou za život. A občas ani to ne.

Zdroj: oficiální zdroj


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Nikdo neudržel slzy. Příběh z Akce nový domov dojal moderátorku i sousedy

FOTO: Tereza Pergnerová v televizních začátcích. Svlékla se v televizi do spodního prádla!


Novinky z NOVY