Nejen rocková hvězda. V tomto filmu si po vzoru své dcery zahrál i slavný Steven Tyler!

Aktualizováno 01.12.2017

Steven Tyler a Liv Tyler
Zdroj: Oficiální zdroj

O Vánocích se dějí zázraky. To ví každé malé dítě a měli by si to uvědomit i dospělí. Kdo to neví, ať se dívá na jednu z nejkrásnějších vánočních animovaných pohádek, která vám možná pomůže uvěřit.

Štědrý večer, to je ten pravý čas na dobrodružství! Polární expres režiséra Roberta Zemeckise vypráví příběh malého chlapce, který stále věří na Santa Clause. Jeho „dospělejší“ vrstevníci si z něj utahují, ale chlapec se nevzdává. Jeho víra je na Štědrý den odměněna příjezdem parního vlaku s průvodcem Tomem, který připraví jemu i jeho nevěřícím přátelům parádní dobrodružství!

Zde je pár zajímavostí, které jste možná o filmu nevěděli:

Film byl natáčen speciální technikou „snímání pohybu", což znamená, že scény hrají skuteční herci, kteří jsou následně digitalizováni a počítač jim dodá novou podobu. Všechny dětské postavy ztvárnili dospělí herci za použití kulis uzpůsobených jejich výšce, aby scény byly přirozené.

- Tom Hanks je v tomto filmu jak producentem, tak i hercem. Propůjčil svůj hlas neuvěřitelným pěti postavám – chlapci, jeho otci, průvodci z Polárního expresu, tulákovi obývajícímu střechu vlaku a Santa Clausovi.

Zdroj: Oficiální zdroj

- Tom Hanks a Robert Zemeckis spolupracovali už několikrát. Výsledkem byly skvělé a velmi úspěšné snímky jako Forrest Gump nebo Trosečník.

- Kromě osamělého chlapce Billyho žádná z dětských postav nemá jméno. Všechny děti jsou pojmenovány spíše podle jejich charakteru nebo podle podobových rysů. V knižní předloze se ale hlavní postava chlapce jmenuje Chris.

Zdroj: Oficiální zdroj

- Na hlavní postavě malého chlapce pracovali tři herci. Daryl Sabara ze Spy Kids ho namluvil jako dítě, Josh Hutcherson se postaral o „snímání pohybu“ a dospělého chlapce namluvil Tom Hanks.

Zdroj: Oficiální zdroj

- Snímek byl natočený podle stejnojmenné asi třicetistránkové knížky Chrise Van Allsburga, který je také autorem předlohy k filmu Jumanji.

- Loutka Ebenzera Scrooge byla inspirací pro pohádku Vánoční koleda. Režisérem i tohoto filmu je právě Robert Zemeckis.

- Zpěvák Steven Tyler ve filmu namluvil roli elfa poručíka/zpěváka. Jeho dcera Liv Tyler zase hrála elfku ve filmu Pán prstenů. Že by ty elfy měli v rodině?

Zdroj: oficiální zdroj

Nezapomeňte se dívat na pohádku Polární expres v sobotu ve 20:00 na Nově a možná letos o Vánocích i vy uvěříte.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JSTE NEVĚDĚLI! Na zfilmování americké knižní klasiky se podíleli i Češi! Jak?

Česká klasika, nebo vánoční zahraniční trhák? HLASUJTE v anketě, čemu dáváte přednost!


Novinky z NOVY