CO JSTE NĚVĚDĚLI. Jako z pohádky! Kde se natáčela Nejkrásnější hádanka? Tyhle kulisy zná každý Čech!

Aktualizováno 06.01.2017

Nejkrásnější hádanka - Kvůli tomuto záběru, kdy kočár odjíždí ze zámku, čekali filmaři na příchod mraku. Sluníčko by do scény nezapadlo.
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Blíží se vánoční svátky, a tak si na své přijdou nejen milovníci tohoto období, ale také věrní diváci pohádkových příběhů. Jednou z nejnovějších pohádek z dílny režiséra Zdeňka Trošky je i příběh plný lásky a napětí – Nejkrásnější hádanka!

Nejkrásnější hádanka vypráví o odvaze a chytrosti mladého chasníka Matěje, který se vydává až na královský hrad, aby získal bohatství a mohl se tak ucházet o dceru sedláka, krásnou Majdalenku. Jste zvědaví, kde všude se příběh inspirovaný pohádkami Jana Drdy natáčel?

Pohádkový příběh je plný nejen napínavých a krásných momentů, ale také překrásných míst Podívejte se, kde se filmaři i herci oblíbené pohádky procházeli. Navštívili jste je už někdy?


Velká část exteriérů se natáčela v areálu zámku Sychrov, který se nachází v Libereckém kraji a od roku 1955 je národní kulturní památkou. Celý zámecký komplex byl v druhé polovině 19. století přestavěn na novogotické šlechtické sídlo. Vedle zámecké budovy s původním mobiliářem k areálu zámku patří i rozsáhlý Anglický park o rozloze 26 hektarů s nádhernou kašnou, u které se ve filmu setká Ondra s princeznou, v zahradách zámku se také natáčela scéna s popravou nebo scéna u altánku. Využity byly částečně také zámecké chodby.

Dalším místem, kde se natáčelo, je zámek Žleby. Zde filmařům posloužily jak exteriéry, tak interéry zámku.
Zámek Žleby se nachází ve stejnojmenné obci přibližně 7 km na východ od Čáslavi. Původní hrad prošel v 19. století zásadní přestavbou na současný novogotický zámek. Kromě romantických zahrad nabízí také interiér vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem i vzácně dochovanou zámeckou kuchyní.

Zdroj: www.zamek-zleby.cz


Natáčelo se také na státním hradu a zámku Horšovský Týn, který stojí v historickém centru stejnojmenného města v okresu Domažlice. Hrad z 13. století roku 1547 bohužel vyhořel a následně byl přestaven v monumentální renesanční sídlo. Bohaté jsou především hradní interiéry, ale součástí komplexu je také volně přístupný zámecký park.

Zdroj: www.horsovsky-tyn.cz


Koupežníci měli ve filmu své sídlo ve zřícenině hradu Kostomlaty pod Milešovkou, která se nachází v Ústeckém kraji, jako Majdalenčin domov posloužil Skanzen lidových staveb, jehož součástí je velké množství zachovalých venkovských stavení z 18. a 19. století. Nachází se v obci Třebíz u Slaného. V pohádce se konkrétně objevil Cífkův statek, pocházející z 16. století, který se proměnil v sedlákovo stavení. V přízemí obytné části domu je dodnes zachována šenkovna a černá kuchyně.

 

Nezapomeňte sledovat pohádkový příběh o odvaze a velké lásce již tento pátek od 20:20 na Nově!


Novinky z NOVY