Slavný film Armageddon vůbec nemusel být natočen. Liv Tyler létala během natáčení do Česka!

Aktualizováno 02.01.2017

Herci z filmu Armageddon
Zdroj: Oficiální zdroj

Katastrofický film s příhodným biblickým názvem Armageddon, tedy zkáza světa, je bezpochyby jeden z nejdražších filmů, které kdy byly natočeny. Víte proč?

Tento kasovní trhák nestál spoustu peněz jen tak bez důvodu. Nárust rozpočtu samozřejmě způsobili také slavní herci, kteří byli za své výkony odměněni pohádkovými honoráři, velký podíl na ceně filmu ale měly speciální efekty a špičkové vybavení.

Ve filmu si zahrála herecká esa, jako je Ben Affleck, Bruce Willis či Owen Wilson, kteří společně zachraňují svět. Důležité pro film byly také speciální efekty. Jak to ale u tak velkého projektu bývá, ne vždy je snadné si pohlídat veškeré detaily, a tak se stane, že filmařům nějaké ty nepřesnosti v logice uniknou. Podívejte se na tyto chyby a zajímavosti z filmu! Věděli jste například, že stačilo málo a snímek vůbec nemusel vzniknout?

Jako úplně první se točila scéna, kdy raketoplány vzlétají. Režisér chtěl start opravdové rakety a později řekl, že kdyby se tato scéna nepovedla na první klapku, nepokračovalo by se dále v natáčení. Takže stačilo opravdu málo a film vůbec nemusel vzniknout!

Z pohledu vědců je tento snímek asi nejhorší ze všech sci-fi filmů. Je v něm tolik nepřesných a nepravdivých informací, že ho v NASA používají ve školícím centru jako odstrašující příklad. Pracovníci NASA musejí najít přes 160 vědeckých chyb, které se ve filmu objeví. Našli byste je i vy?

Jako většina akčních filmů se ani tento neobešel bez zranění některého z herců. Při natáčení scény, kdy vytryskne z naftové plošiny silný pramen ropy, praštila dubléra Bruce Willise letící trubka a málem ho zabila.

Liv Tyler údajně roli dvakrát režisérovi odmítla. Asi netušila, jak velký úspěch film bude mít.

Jedná se o první film, ve kterém byly použity reálné skafandry NASA. Jeden má totiž hodnotu 3 miliony dolarů, tak je jasné, že to není úplně běžná výbavička pro kdejaké natáčení. Herci se tak stali jedinými civilisty na světě, kteří tyto speciální skafandry oblékli.

Liv Tyler natáčela Armageddon paralelně s filmem Plunkett & Macleane, takže musela často létat z Los Angeles do České republiky, kde se druhý, méně známý snímek natáčel.

Ben Affleck se údajně režiséra Michaela Baye zeptal, jestli by pro NASA nebylo snazší naučit své astronauty vrtat, než vrtače trénovat na astronauty. Odpovědi se nedočkal.

Nemůžeme také zapomenout na hudbu, protože bez ní by se z filmu určitě nestal takový dojemný trhák. Steven Tyler, který je shodou náhod otcem herečky Liv Tyler, nazpíval se svou kapelou Aerosmith soundtrack „I don´t wanna miss a thing“, který už k filmu neodmyslitelně patří.

Jak bude záchrana světa probíhat se podívejte v neděli ve 20:20 na Nově!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

David Gránský a Vincent Navrátil jako žhavá dvojka! Co mají tihle dva hezouni společného?

Nenapravitelný svůdce Jude Law: Pět dětí se třemi různými ženami! Co dalšího jste o něm nevěděli?


Novinky z NOVY