ČESKÝ SLAVÍK: Mezi 6 nejlepšími zpěváky se objevilo záhadné jméno. Co tam dělá ta zahraniční hvězda?

Aktualizováno 25.12.2016

Joakim Brodén
Zdroj: facebook

Po zveřejnění nominací v kategorii nejlepší zpěváci a zpěvačky roku spousta lidí nechápala – kdo je zpěvák s podivným zahraničním jménem? A co dělá v anketě nejlepších českých zpěváků?

Výsledky ankety zpěvák roku na Slavících většinou nebývají velkým překvapením. Může se to letos změnit? Mezi top nominovanými zpěváky je i Joakim Brodén, jehož jméno mnoha lidem, kteří poslouchají populární hudbu, vůbec nic neříká. Joakim je totiž představitel trochu tvrdšího žánru muziky – českým fanouškům je známý především jako frontman švédské heavymetalové skupiny Sabaton. Na všechny nominované se můžete podívat ZDE.
 


Jak je možné, že je Švéd nominován do české ankety? Joakimova matka pochází z Prahy, a zpěvák tak má díky dvojímu občanství i český pas, díky tomu je jeho účast v soutěži plně v souladu s pravidly. Joakim se netají láskou k Česku a především k českému pivu, dokonce složil píseň o československém hrdinovi Karlu Janouškovi.


Výsledky ankety Český Slavík Mattoni 2016 budou známy už tuto sobotu během přímého přenosu, který můžete sledovat na televizi Nova. Pořad začíná už ve 20:20!

Nepřehlédněte:
NEČEKANÉ NOMINACE! Český slavík zveřejnil šest nejlepších zpěváků a zpěvaček roku
EXKLUZIVNÍ VIDEO: Herci z Ulice ztuhli a splnili výzvu přímo na place! To tu ještě nebylo


Novinky z NOVY