TOP 7: Co jste nevěděli o filmu Jak vycvičit draka. Bezzubka původně vypadal úplně jinak a hraje tam i hroch z Madagaskaru

Aktualizováno 15.12.2016

Jak vycvičit draka
Zdroj: Oficiální zdroj

Kouzelný animovaný film, který vás zavede do tajemného přátelství mezi člověkem a drakem si už získalo srdce nejednoho dětského, ale i dospělého diváka. Co jste o filmu nevěděli?

Hlavním hrdinou filmu je mladý Viking Škyťák, který je synem náčelníka vesnice a proto je na něj vyvíjen velký tlak. Škyťák ale nepatří zrovna mezi typické Vikingy. Spíše než svaly používá hlavu a to se u nich v severské vesnici na ostrově Blpu zrovna moc nenosí. Nedokáže totiž zabíjet draky, což je hlavní úkol všech obyvatelů vesnice. Draci totiž neustále útočí na obživu Vikingů, ničí úrodu, kradou zvířata ze statků a zničí vše, co jim přijde do cesty a proto je morální povinností všech Vikingů draky zabíjet.

Zdroj: Oficiální zdroj

Naneštěstí se ale blíží Škyťákovo uvedení mezi dospělé Vikingy, které se nedá nijak obejít. Mladý Viking musí svést napínavý souboj s drakem. I Škyťák by samozřejmě rád nějakého toho Nodra smrťáka, Ohavného zipáka nebo Hrůzáka hrozivého skolil, jenže na to nemá tak úplně fyzické předpoklady. Škyťák ale naštěstí sestrojí tzv. samostříl, který mu pomůže draka skolit. Ke Škyťákovu překvapení je to drak ze všech nejobávanější, jeho jméno je Noční běs. Jediný Škyťákův zásah z jeho ručně vyráběné zbraně navždy změní soužití mezi Vikingy a draky na ostrově Blpu.

 

Zdroj: Oficiální zdroj

Místo toho, aby Škyťák draka dorazil, získá si k němu sympatie, které se nakonec ukáží jako oboustranné. Z nepolapitelné krvežíznivé nestvůry je najednou roztomilý dráček Bezzubka. Škyťák a Bezzubka společně zažijí neuvěřitelné dobrodružství a stanou se z nich nerozluční kamarádi. Škyťáka bude stát hodně úsilí přesvědčit i ostatní soukmenovce o tom, že draci jsou vlastně mírumilovná stvoření a že dokážou žít všichni společně a pomáhat si.

Zdroj: Oficiální zdroj

Co jste o filmu nevěděli:

Bezzubka měl být původně tzv. "běžný zahradní drak" s červeno-zelenou barvou, ale později byl změněn na Noční běs, nejvzácnějšího ze všech draků. Jeho hlava a výraz tváře nejvíce vycházely z podoby obřích mloků.

Animátoři filmu Jak vycvičit draka museli jít do letecké školy! Sami na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké jsou pohyby letícího stroje (tedy draka), možná proto jsou pohyby draků ve fiulmu tak reálné. Draci také předvádějí skutečné akrobatické manévry jako jsou vývrtky, vruty, obraty atd.

Zvuky, které vydává bezzubka ve filmu, jsou kombinací zvuků, které vydávají kočky, tygři, sloni, koně a rypouši sloní.

Zdroj: oficiální zdroj

Na Škytákově zdi u něj doma se nachází kresba přístroje na cestování časem ze slavné komedie Návrat do budoucnosti.

Škyták je první hlavní dětskou postavu v animovaných filmech studia DreamWorks, které má na kontě Šreka, Slepičí úlet, Madagaskar, Za plotem, Kung Fu Panda, Croodsovi nebo Konečně doma.

Ostrov Berk, kde leží vikingská vesnice, byl vytvořen podle jednoho z neobývaných ostrovů u západního pobřeží Skotska.

Zdroj: oficiální zdroj

Gloria, hroch z filmu Madagaskar, zařije ve filmu své malé cameo. Můžete ji vidět ve scéně, kdy Škyták, Astrid a bezzubka přilétají na Dračí ostrov. Gloria letí na jednom z draků.

Nezapomeňte se na film dívat dnes v 16:30 na Nově!

Zdroj: Oficiální zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Erotika, urážky a noci na cestách! Tohle je zákulisí filmu Účastníci zájezdu!

HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!


Novinky z NOVY