UŽ DNES NA NOVĚ: hollywoodský velkofilm, který se natáčel v Česku. Poznáváte ta místa?

Aktualizováno 15.12.2016

Fran Drescher a Timothy Dalton
Zdroj: Oficiální zdroj

Znáte film kosmetička a Zvíře? Že ne? Tento film zatím není v Česku příliš známý. Ale opravdu jen zatím. A nejen proto, že se pár scén natáčelo právě v České republice.

Joy Millerová (Fran Drescher) je krásná, chytrá a vtipná mladá dáma, která sní o tom, že díky svým schopnostem si podmaní každou ženu v New Yorku a o jejích zkrášlovacích schopnostech se bude mluvit široko daleko. V kosmetických procedurách a tajemstvích se vyzná jako žádná jiná. Místo slávy se jí však lepí smůla na paty a vrcholem všeho je požár ve večerní škole krásy, kde Joy vyučuje.

Zdroj: Oficiální zdroj


Joy se ale ještě před těmito událostmi stihla ukázat světu, jako neohrožená ochránkyně zvířat a zvláště těch laboratorních z kabinetu. Toho si všimne velvyslanec ovdovělého diktátora z jednoho východního státu a ohromí ho to natolik, že Joy najme jako učitelku k diktátorovým dětem. Krásná kosmetička vycítí, že je to možná její životní příležitost a vydá se do země jménem Slovetzie. Slovanský tyran (Timothy Dalton) zpočátku vypadá poněkud neotesaně a surově, ale božská Joy mu dá pár ženských rafinovaných lekcí a můžeme prozradit, že celý film nakonec skončí happy endem.

Zdroj: Oficiální zdroj

Slovetzie je ale samozřejmě fiktivní. Možná vám bude nápadně připomínat Českou republiku a mýlit se nebudete. Scény ze Slovetzie se natáčely v Chrastavě, což je české město, které v roce 2010 bylo postiženo záplavami. Další z českých lokací, které byly ve filmu vidět, byl například zámek Sychrov. Uvnitř zámku můžete například spatřit portréty našich bývalých prezidentů. Ve filmu si také můžete všimnout celé řady českých nápisů , titulků nebo si můžete v jedné ze scén všimnout českých novin.

Zdroj: Oficiální zdroj

Nezapomeňte se na film dívat ve čtvrtek v 11:50 na Nově! 

Zdroj: Oficiální zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

NEPŘEHLÉDNĚTE: Na Smíchov se vrací kultovní seriály!

Leonardo, už dost! Tyto všechny jsi měl v posteli!


Novinky z NOVY